• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 4(72)/2011

  Aktualności i przegląd rynku

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.07.2011, ~ Administrator   

  Strona 1 z 3

  Jeden z najnowocześniejszych zakładów w Europie postawił na niezawodne rozwiązania

  Szybka wymiana kolorów, niezawodność aplikacji oraz wydajny cyklon gwarantujący wysoki poziom odzysku farby – to było podstawą wyboru kabiny malarskiej firmy Wagner, która funkcjonuje w nowoczesnej lakierni w zakładzie ParterTech.

  Zakład w Mysłowicach jest najnowszą inwestycją w Grupie PartnerTech i jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie. Specjalizuje się w produkcji obudów blaszanych i integracji systemów. Nowa fabryka obsługuje pozostałe jednostki PartnerTech w zakresie obudów, elementów metalowych i integracji systemów. Zakład to bardzo nowoczesna jednostka produkcyjna, o wysokim stopniu automatyzacji i elastyczności, który jest w stanie zaoferować klientom bardzo efektywną, atrakcyjną cenowo i elastyczną produkcję. Wszystkie procesy są zautomatyzowane. Nad prawidłowym i planowym ich przebiegiem czuwa system komputerowy. To w Mysłowicach ma miejsce produkcja blach, nakładane są powłoki proszkowe, odbywa się montaż. PartnerTech w Mysłowicach jest ośrodkiem produkcji dużej ilości elementów metalowych. W miesiącu powstaje tu ok. 50 tys. różnych detali. Są one malowane w nowoczesnej lakierni proszkowej, do której kabinę malarską oraz aplikacje dostarczyła firma Wagner. Wcześniej jednak przechodzą przez tunel przygotowania chemicznego powierzchni, gdzie ma miejsce odtłuszczanie, fosforanowanie żelazowe oraz dwustrefowe płukanie wodą demi. Całość funkcjonuje w systemie kaskadowym, co skutecznie ogranicza ilość ścieków. W planach jest dobudowanie dodatkowej strefy do pasywacji bezchromowej. Dostawcą linii przygotowania chemicznego powierzchni, przenośnika oraz pieca suszarniczego i utwardzania jest firma Ideal.

  Kabina malarska do szybkiej zmiany kolorów Super Cube, o budowie typu sandwich, wykonana z tworzywa sztucznego, gwarantuje wysoką wydajność malowania. Ten typ kabiny zajmuje mało miejsca. Maksymalne gabaryty jakie mogą być malowane w kabinie to: 2 m długość, 1,2 m wysokość, 1,1 m szerokość. Dwa boczne kanały odciągowe o okrągłym przekroju zapewniają równomierny przepływ powietrza, dzięki czemu nie ma turbulencji w kabinie. Farba jest odmuchwiana od osi kabiny do kanałów bocznych. Odbiór powietrza z proszkiem przez całą długość kabiny zapewnia nie tylko równomierny przepływ powietrza, ale i dobre pokrywanie proszkiem detali.
  Widok na kabinę malarską z manipulatorami.

  Z podłogą kabiny i systemem odmuchiwania zintegrowany jest system odzysku proszku. Monocyklon o wysokim współczynniku separacji (96 proc.) zapewnia bardzo sprawny odzysk farby. Zwłaszcza przy dużej produkcji to bardzo ważny aspekt, gdyż dzięki temu uzyskuje się duże oszczędności. Proszek jest kierowany do szczelin odsysających. Geometria kanałów i ich okrągły przekrój umożliwia ich skuteczne automatyczne czyszczenie. Nie na konieczności zmniejszającego skuteczność wentylacji otwierania osłon kanałów lub ręcznego czyszczenia ich wnętrza, jak w przypadku kanałów o kwadratowym lub prostokątnym przekroju. Podłoga kabiny jest miejscem, gdzie gromadzi się najwięcej farby. Odmuchiwana sekcyjnie podłoga kabiny minimalizuje pozostałości farby w kabinie. Jako że farba grawitacyjnie opada, podłoga jest tą częścią, gdzie tej farby zbiera się najwięcej, w

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...