• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 1(33)/2005

  Aktualności i przegląd rynku

  Urządzenia Lakiernicze

  ponad rok temu  01.01.2005, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  Firma Teknika Sp. z o.o. jest przedstawicielem największego producenta szlifierek na świecie - Costa Levigatrici. Produkcja maszyn jest realizowana w trzech zakładach: jeden produkuje maszyny duże, przeznaczone do pracy w liniach, drugi - maszyny małe i średnie, natomiast w trzecim odbywają się remonty maszyn używanych oraz produkcja podzespołów szlifierek na centrach obróbczych do metalu.

  Costa Levigatrici produkuje maszyny typowo kalibrujące, maszyny przeznaczone tylko do wykonywania operacji szlifowania, ale istnieje również możliwość dobrania takiej kompozycji maszyny, która pozwoli połączyć obie te operacje. Główne różnice pojawiają się w budowie korpusu maszyny, w systemie podtrzymywania elementów w trakcie szlifowania, mocach i typach silników (stała prędkość obwodowa taśmy ściernej lub zmienna w sposób ciągły), a także długościach taśmy ściernej (od 2620, 3850, 4600 mm).

  Jedną z grup maszyn, produkowanych przez Costa Levigatrici, stanowią maszyny ściśle przeznaczone do wykonywania określonych, niekiedy bardzo specyficznych i delikatnych operacji. Ta grupa maszyn to szlifierki przeznaczone do szlifowania powłok lakierowanych. W tym przypadku niezbędne jest uwzględnienie następujących wymagań: o taśma ścierna - nie istnieje możliwość prawidłowego wykończenia powierzchni taśmami poniżej 2.620 mm długości; zalecane długości to 3250 i 4600 o silniki - przy tego rodzaju operacjach nie są wymagane znaczne moce silników; najważniejsza w tej kwestii jest możliwość bezstopniowej regulacji prędkości obwodowej taśmy ściernej (silniki kontrolowane inwerterem) o stopka pneumatyczna - tylko i wyłącznie sekcyjna (maks. szerokość sekcji 32 mm, zalecana 16 mm); powyżej 32 mm stopka traci sens swojego istnienia o zespół superwykończeniowy (superfinitore) - niezbędny w liniach, w których wymagane jest wykończenie na wysoki połysk; ogólnie zalecany zawsze przy wymaganej wysokiej jakości wykończenia o czyszczenie elementów szlifowanych (czyszczenie taśm ściernych - zawsze w standardzie Costa Levigatrici); zalecane są Scotch Brite, dysze rotacyjne oraz montowana pomiędzy w/w urządzeniami belka dejonizacyjna o PC 2 - system komputerowy (Sanding Manager) zapewnia kontrolę prawidłowego działania wszystkich urządzeń maszyny, monitoruje podstawowe parametry procesu obróbki oraz określa typ, miejsce i czas wystąpienia stanów alarmowych (związanych zazwyczaj z nieprawidłową obsługą maszyny), graficzny obraz zużycia taśmy ściernej i mocy pochłanianej przez poszczególne zespoły, a także wizualizację ilości obrobionego materiału.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...