
Polska jest krajem silnie uprzemysłowionym – tak wynika z opublikowanych w 2017 r. danych Eurostatu. Udział tego sektora w polskiej gospodarce to aż 26,3 proc.! To daje bardzo silną pozycję w światowej lidze - 7. miejsce wśród krajów UE. Wyprzedzamy takich gigantów, jak Niemcy, Austria, Szwecja, Włochy, Hiszpania czy Francja. Dynamiczny rozwój branży przemysłowej generuje wprowadzanie istotnych zmian w przedsiębiorstwach, ma też wpływ na przekształcenie formuły targów ITM Polska. Czym zaskoczymy uczestników?
„Na drodze do Przemysłu 4.0” – to hasło przewodnie nadchodzącej edycji targów Innowacje-Technologie-Maszyny ITM Polska, które odbędą się w Poznaniu w dniach 4-7 czerwca 2019 r. Targi ITM Polska to wiodące targi w Europie Środkowo-Wschodniej kompleksowo prezentujące ofertę polskiego i światowego przemysłu, którego produkty i usługi zgodne są z ideą Przemysłu 4.0. To kluczowe miejsce spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów sektora innowacji. Światowej klasy wystawcy, profesjonaliści z zakresu automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali, nowoczesne maszyny i technologie, bogaty program wydarzeń towarzyszących
i niepowtarzalna atmosfera – to wszystko sprawia, że czerwcowe targi są obowiązkowym punktem w kalendarzu dla firm poszukujących innowacji i zoptymalizowanych rozwiązań na miarę czwartej rewolucji przemysłowej.
Sektor produkcji przemysłowej jest jednym z motorów rozwoju polskiej gospodarki, a poziom wytwarzania nieprzerwanie rośnie. Oferta wystawców prezentowana podczas targów ITM Polska umożliwi przedsiębiorstwom jeszcze szybszy rozwój i zdobycie unikalnej przewagi konkurencyjnej, opartej na najnowszych technologiach.
– Industry 4.0 to pojęcie głośno wybrzmiewające zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, które nie stanowi już tylko automatyzacji i robotyzacji produkcji – podkreśla Joanna Kucharska, dyrektor targów ITM Polska. – Obecnie to zmiana filozofii biznesowej wymagająca nowych narzędzi, a w tym maszyn i oprogramowania, nowych kompetencji pracowników, jak i transformacji podejścia ze strony klientów. Problemy demograficzne i aktualnie obserwowane perturbacje na rynku pracy w Polsce mogą prowadzić do zwiększenia inwestycji w technologie, które będą zastępowały człowieka i tym samym podnosiły produktywność. Aby polskie firmy mogły osiągnąć międzynarodowy sukces, muszą się zmierzyć ze zmianami i przestawić na nowe tory biznesowego zarządzania – tak produkcją, jak i związanego z wykorzystaniem potencjału kadr. Przemysł 4.0 już teraz staje się rzeczywistością, w której ludzie, maszyny oraz procesy są ze sobą mocno zintegrowane, a produkcja bardziej elastyczna i wydajna. A dobre praktyki, najnowsze trendy i kierunki rozwoju branży przemysłowej najlepiej obserwować w Poznaniu, właśnie na targach INNOWACJE-TECHNOLOGIE-MASZYNY ITM Polska. Zapraszamy w przyszłym roku w dniach 4-7 czerwca.