• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 6(56)/2008

  Aktualności i przegląd rynku

  Budownictwo

  ponad rok temu  01.11.2008, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  Malowanie pokryć dachowych ze sztywnych pianek poliuretanowych

  Pokrycia dachowe wykonywane za pomocą natrysku sztywnej pianki poliuretanowej na dobre zadomowiły się już na naszym rynku. Technologia, która pojawiła się w Polsce na początku lat dziewięćdziesiątych, sprawdza się zwłaszcza tam, gdzie wymagania dotyczące termo i hydroizolacji są szczególnie wysokie.

  Izolbest®

  Jedną z wielu zalet takiego pokrycia są minimalne wymagania dotyczące bieżącej konserwacji. W praktyce sprowadzają się do corocznej wizji lokalnej (np. przy czyszczeniu rynien) i oceny stanu powłoki lakierniczej, która chroni piankę przed promieniowaniem UV. W zależności od sytuacji, wykonuje się miejscowe poprawki lub ponowne malowanie. Należy jednak podkreślić, że prawidłowo wykonane pokrycie najczęściej nie wymaga żadnych prac przez okres około pięciu lat.

  641art1.jpg

  Farbę można stosować przy wykonywaniu nowego, jak i istniejącego pokrycia.

  W roku 2006 firma Termopian, wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu, wprowadziła na rynek farbę Izolbest® przeznaczoną specjalnie do malowania pokryć dachowych z pianek poliuretanowych. Wieloletnie doświadczenie w aplikacji poliuretanów pozwoliło na stworzenie produktu, który doskonale sprawdza się w naszych warunkach i jednocześnie jest łatwy w użyciu. Farbę można stosować z powodzeniem zarówno przy wykonywaniu nowego, jak i regeneracji istniejącego pokrycia.

  641art2.jpg

  Technologia doskonale zabezpiecza dach przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

  Warunki wykonania prac

  Malowanie powinno odbywać się przy ustabilizowanej pogodzie. Podłoże musi być suche i pozbawione zanieczyszczeń mechanicznych oraz tłustych. Farba może być nanoszona za pomocą tradycyjnych narzędzi, jak pędzle i wałki malarskie oraz profesjonalnym natryskiem hydrodynamicznym. Pozwala to na wykonywanie prac przez zawodowców oraz osoby chcące wykonać jedynie niewielkie aplikacje. Temperatura powietrza i podłoża w trakcie malowania nie powinna spaść poniżej 10 °C. Podczas wysychania należy unikać wystawiania powłoki na działanie deszczu lub ściekającej wody. Farba dostarczana jest w postaci gotowej do bezpośredniego zastosowania. Tylko w przypadku wysokich temperatur i niskiej wilgotności powietrza można ją rozcieńczyć wodą (maksymalnie do 5 proc. wagi). Minimalne zużycie materiału podczas malowania nowych pokryć powinno wynosić ok. 0,6 kg/m. W przypadku regeneracji starej farby warto skontaktować się z producentem w celu ustalenia zalecanej grubości powłoki malarskiej.

  641art3.jpg

  Jedną z zalet pokrycia z pianki poliuretanowej są minimalne wymagania dotyczące konserwacji.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...