• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2022 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  Wyroby Lakiernicze

  11 miesięcy temu  12.08.2020, ~ Administrator   

  Branża farb dekoracyjnych zamknęła półrocze na dużym plusie. Pierwszy kwartał pozostał bez zmian licząc rok do roku. Natomiast wartość sprzedaży farb dekoracyjnych w drugim kwartale br. wzrosła aż o 14% r/r. Jest to rekordowy wynik w pięcioletniej historii prowadzonego badania przez Polski Związek Producentów Farb i Klejów. Przedstawiciele branży wskazują, że przyczyną tego jest zmiana zachowań konsumenckich w drugim kwartale 2020 r.

  Wyniki drugiego kwartału br. dla polskiej branży farb dekoracyjnych okazały się być bardzo korzystne. W prowadzonym przez PZPFiK od ponad pięciu lat badaniu nigdy nie odnotowano tak dużego wzrostu. 14% liczone r/r to znaczący przyrost, którego przyczyn producenci upatrują przede wszystkim w zwiększonym zapotrzebowaniu Polaków na farby kategorii DIY (z ang. do-it-yourself). – Agregowane przez nas dane wskazują, że branża farbiarska dobrze poradziła sobie z COVID-19 - mówi Bartłomiej Ślązak, dyrektor zarządzający PZPFIK. – Przypuszczamy, że pozostanie w domach skłoniło Polaków do wykorzystania tego czasu na przeprowadzenie remontów czy odświeżanie mieszkań – dodaje.

  Także wyniki kategorii wyrobów do pielęgnacji i ochrony drewna wskazują na zmianę zachowań konsumenckich w dobie COVID-19. – Licząc od początku roku w tej kategorii produktów zanotowano wzrost o 19%. To duża zmiana, która wymyka się standardowym sezonowym trendom – podkreśla Ślązak. – Najpewniej to efekt przebywania Polaków na różnego rodzaju działkach czy w domkach letniskowych – wskazuje.

  Inaczej ma się sytuacja z farbami przemysłowymi. – Z informacji uzyskanej bezpośrednio od producentów wiemy, że sprzedaż tej kategorii farb spadała – mówi Ślązak.

  Potwierdzałoby to też badanie CHEM Research w Europie, które mówi o spadku na poziomie ok. 18% farb przemysłowych. – Dokładne dane dotyczące Polski będziemy mieli, gdy uruchomimy panel badawczy m.in. dla farb proszkowych, nad czym obecnie pracujemy – podsumowuje Bartłomiej Ślązak.

  Badanie rynku farb dekoracyjnych przeprowadza GFK Polonia na zlecenie PZPFiK co kwartał od 2015 roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony