• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 3(65)/2010

  Aktualności i przegląd rynku

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.05.2010, ~ Administrator   

  Strona 1 z 3

  Nowoczesna malarnia proszkowa wpływa na sprawność procesu produkcyjnego

  Malarnia, do której urządzenia dostarczyli sprawdzeni producenci, praca zgodnie z normami Qualicoat oraz zespół doświadczonych i oddanych pracowników – to recepta na sukces pracy lakierni proszkowej w firmie DAKO z Nowego Sącza.

  Fabryka okien DAKO od 16 lat produkuje najwyższej jakości produkty z PVC, drewna, aluminium oraz stali. Ponad 1/3 produkcji jest eksportowana do wielu krajów Europy. Sukces, jaki osiągnęła firma DAKO na przestrzeni ostatnich 16 lat działalności, zawdzięcza konsekwentnie realizowanej, efektywnej strategii zarządzania, innowacyjności, inwestycjom w najnowszej generacji park maszynowy oraz nieustannemu wprowadzaniu nowych technologii produkcji. Dzięki temu udało się sprzedać już prawie milion okien.
  W firmie DAKO malowane są głównie profile aluminiowe.
  Chemiczne przygotowanie powierzchni odbywa się metodą zanurzeniową.

  - Wprowadzamy innowacyjne rozwiązania, a także ciągle udoskonalamy naszą ofertę produktów - podkreślają pracownicy działu marketingu. Własna malarnia proszkowa to z pewnością duży atut wpływający na sprawność procesu produkcyjnego. - Dzięki nowoczesnej lakierni szybko i profesjonalnie wykonujemy malowanie profili aluminiowych oraz elementów konstrukcji stalowych ze stali zarówno czarnej, jak i ocynkowanej – podkreśla Jan Zarzeka, kierownik malarni w firmie DAKO.

  Automatyczna malarnia proszkowa wyposażona jest w nowej generacji kabinę MRS firmy ITW Gema z ośmioma pistoletami automatycznymi oraz dwoma manualnymi. Projektem, doborem urządzeń oraz instalacją zajęła się firma EKO-BHL Sp. z o.o. Proces projektowania i realizacji malarni przebiegał zgodnie z harmonogramem i bez problemów technicznych.
  Kabina automatyczna ze stali nierdzewnej.
  Przykład malowania ręcznego.

  Kabina MRS oferuje możliwość pracy w systemie jedno- i wielokrotnej zmiany koloru. Zmiany farby następują przy użyciu multicyklonu. Kabina ta charakteryzuje się również wysoką efektywnością czyszczenia. Jest wyjątkowo bezpieczna, wygodna w użyciu i prosta w obsłudze. Dodatkowo, w celu szybkiego usuwania farby proszkowej z podłogi kabiny, jest zainstalowany specjalny system zgarniający. System odzysku ma zwartą budowę, przez co proszek pokonuje bardzo krótką drogę. Dzięki temu nie traci na jakości. Takie rozwiązanie pozwala na optymalizację zużycia farby, zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń w otoczeniu i pozwala na zachowanie wysokiej jakości farby w obiegu. Farba jest odzyskiwana w 95 proc. To bardzo ważne, gdyż na jednej zmianie malowanych jest do 400 metrów kw. detali. Mimo to, moce przerobowe malarni są większe, stąd też firma, oprócz własnej produkcji, świadczy usługi w malowaniu proszkowym.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...