• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2022 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Badanie Powłok

  ponad rok temu  13.05.2019, ~ Administrator   

  Spektrochem został przyjęty w szeregi ASTM International jako członek organizacyjny – laboratorium badawcze farb i powłok, będące specjalistą w dziedzinie opracowywania formulacji farb i lakierów dyspersyjnych oraz wykonujących testy laboratoryjne wg międzynarodowych standardów, w tym wg norm ASTM.

  W ramach członkostwa w ASTM International Spektrochem bierze udział w pracach normalizacyjnych na szczeblu międzynarodowym, testuje nowe metody badawcze przeprowadzając ich walidację, zanim jeszcze zostaną wprowadzone do wykorzystania publicznego.

  Normy ASTM od wielu lat stanowiły dla nas podstawę do wykonywania badań laboratoryjnych – mówi dr inż. Artur Pałasz, dyrektor R&D laboratorium Spektrochem. – Wiele norm ISO nie zawiera bowiem szczegółów, a także zakresu badań pozwalającego scharakteryzować parametry formułowanych przez nas farb. Normy ASTM nam na to pozwalają. Ponadto wykonując badania dla wielu zagranicznych klientów, standardem są badania według ASTM, np. odporności na szorowanie, ścieralności, automatycznej rejestracji czasu schnięcia itp.

  ASTM International wyróżnił Spektrochem przyznaniem członkostwa z uwagi na zaangażowanie w promowanie normalizacji ASTM. – Stosowanie norm ASTM wymaga często stosowania innej aparatury badawczej, warunków prowadzenia badań (podłoży, sprzętu pomocniczego), zarówno wzorcowania według systemu imperialnego – to wszystko mamy – podkreśla dr inż. Artur Pałasz. – Jesteśmy dumni, że mamy wkład nie tylko w badania prowadzone lokalnie na rynku polskim, ale również w standardy na poziomie światowym, a szczególnie za którymi stoi ASTM International.

  ASTM International to międzynarodowa organizacja normalizacyjna mieszcząca się w West Conshohocken w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych. Jest największym tego typu stowarzyszeniem na świecie. ASTM International to organizacja non-profit założona w 1898 roku skupiająca ponad 30 000 specjalistów w różnych dziedzin badań materiałów.

  Spektrochem to niezależne laboratorium badawcze świadczące usługi formułowania receptur farb i lakierów dyspersyjnych, badań naukowych w obszarze produkcji surowców do farb i lakierów, testów farb i powłok zgodnie z metodami badawczymi oraz zajmujących się szkoleniem pracowników działów R&D i QC przemysłu farb i lakierów. Obecnie laboratorium jest w trakcie akredytowania ponad 120 metod badawczych, z których znaczna część to normy ASTM.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 4
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony