• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  Wyroby Lakiernicze

  ponad rok temu  07.04.2021, ~ Administrator   

  2. miejsce w kategorii relacje z inwestorami oraz 13. miejsce w głównym zestawieniu – tak działalność FFiL Śnieżka podsumowali eksperci powołani przez „Puls Biznesu”.

  Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. uplasowała się na 13. pozycji wśród 140 największych spółek z Giełdy Papierów Wartościowych. Ponad stu ekspertów stanowiących gremium konkursu „Giełdowa Spółka Roku” wysoko oceniło działalność firmy w każdej z pięciu kategorii – pod względem kompetencji zarządu, perspektyw rozwoju, innowacyjności produktów, sukcesów w 2020 r. oraz relacji z inwestorami. Łącznie Śnieżka otrzymała 81,71 punktów na 100 możliwych.

  Bardzo dobre oceny firma uzyskała zwłaszcza w kategorii relacje z inwestorami, w której uzyskała wysokie, 2. miejsce. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie FFiL Śnieżka, na sukces ten złożyły się uczciwość i transparentność w relacjach z udziałowcami, praktykowane niezmiennie od czasu debiutu giełdowego spółki w 2003 r. Przedsiębiorstwo nie tylko regularnie publikuje raporty finansowe i przygotowuje komentarze dotyczące uzyskiwanych wyników, ale także organizuje spotkania dotyczące raportów, prowadzi zaawansowaną komunikację z inwestorami oraz nieprzerwanie wypłaca im dywidendę od wypracowanych zysków. Do tej pory łączna suma dywidend sięgnęła 402 mln zł.

  Ranking „Giełdowa Spółka Roku” jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów na polskim rynku kapitałowym. Organizowany od 22 lat przez „Puls Biznesu”, zrzesza w jury ponad 100 ekspertów rynku kapitałowego, w tym analityków giełdowych oraz doradców inwestycyjnych i zarządzających reprezentujących domy i biura maklerskie, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne i inwestycyjne oraz banki inwestycyjne. W tym roku patronat honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...