• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 5(49)/2007

  Aktualności i przegląd rynku

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.09.2007, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Przedsiębiorstwo powstało w 2001 r. W ciągu zaledwie pięciu lat zdobyło pozycję wicelidera sprzedaży autobusów w Polsce. Dużym sukcesem jest także wprowadzenie własnych modeli autobusów, bowiem w początkowej działalności produkcja odbywała się na licencji czeskiej.  Na miejscu dzisiejszej Fabryki Autobusów przez ponad czterdzieści lat istniały Kujawskie Zakłady Napraw Samochodowych, największe w Polsce zakłady naprawcze ciężkiego sprzętu transportowego. Prywatyzacja i likwidacja socjalistycznego koncernu stworzyły szanse na nowe zagospodarowanie istniejącego tu potencjału.

  Linia montażowa.  W 2003 roku nastąpiło przejęcie większościowego pakietu udziałów w firmie Solbus przez Antoniego Śliżaka, właściciela firmy Blue Line zajmującej się sprzedażą i leasingiem autobusów. Przejęcie SOLBUSA przez Blue Line dało w efekcie idealne połączenie dwóch uzupełniających się potencjałów: firmy dysponującej zapleczem technicznym, dobrą kadrą inżynierską, doświadczonymi pracownikami i licencją na produkcję autobusów z firmą posiadającą kapitał, biegłą znajomość rynku i możliwości wsparcia sprzedaży różnymi formami finansowania zakupów. Rezultatem tak udanego związku spółek stała się gwałtownie rosnąca sprzedaż bijąca rokrocznie kolejne rekordy.

  Jedna z czterech nowych kabin do malowania autobusów.  W chwili obecnej Fabryka Autobusów Solbus zatrudnia ponad 200 pracowników. Główna hala fabryki ma powierzchnię około 8000 metrów kw. Dodatkowo firma posiada dwie mniejsze hale o powierzchni 2000 i 500 m kw. oraz budynek biurowy o ogólnej powierzchni 1500 m kw.

  Kabina od zewnątrz.  - Potwierdzeniem innowacyjnego charakteru naszej działalności jest otrzymany certyfikat Polskiej Akademii Nauk przyznawany firmom wyróżniającym się na polu innowacyjności rynkowej, innowacyjności procesowej, nakładów na innowacyjność lub ilości patentów uzyskanych w Polskim Urzędzie Patentowym - mówi obecny prezes zarządu Jakub Śliżak. - Miarą sukcesu, jaki odnieśliśmy w Polsce jest drugie miejsce w wielkości sprzedaży. Nasza firma dwukrotnie z rzędu (w 2004 i 2005 roku) uhonorowana została tytułem „Gazele Biznesu”. Teraz skorzystaliśmy z dotacji i zwiększyliśmy moce produkcyjne.


  W fabryce w Solcu proces produkcyjny przebiega od początkowego cięcia kształtowników i spawania z nich konstrukcji autobusów, poprzez karosowanie, aż po montaż siedzeń i innych podzespołów.

  Obecnie używana kabina do malowania autobusów.

  Szkielety autobusów przygotowane do prób malowania.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...