• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 24.01.2022-24.01.2023 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wyroby Lakiernicze

  Raport

  ponad rok temu  01.07.2021, ~ Administrator   

  Agencja specjalizująca się w badaniu rynku powłok lakierniczych Chem Research poinformowała, że światowy rynek farb i powłok odnotował mocny pierwszy kwartał w 2021 r.

  Koronawirus spowodował znaczny spadek wielkości popytu w pierwszej połowie 2020 r. Powtarzające się blokady w kilku częściach świata długo opóźniały przewidywane silne ożywienie. Jednak w pierwszym kwartale 2021 r. odnotowano wzrost wolumenu o ok. 14% w skali rok do roku i był on wspierany przede wszystkim przez segment farb dekoracyjnych, który zwiększył się o ok. 22 % r/r. Informuje o tym instytut badawczo-konsultingowy Chem Research B2B, który specjalizuje się w rynku farb i lakierów oraz klejów i uszczelniaczy. Silny wzrost wynikał zarówno z ożywionej działalności budowlanej w Chinach i USA, jak i prężnego biznesu DIY w Ameryce Północnej i niektórych częściach Europy.

  Nie bez znaczenia było również uzupełnianie zapasów w kanale dystrybucji ze względu na silną sprzedaż detaliczną w 2020 r. i przewidywane wzrosty cen w roku 2021 r.

  Jeżeli chodzi o powłoki przemysłowe, to wielkość światowego popytu na nie wzrosła o około 5% w pierwszym kwartale 2021 r., co odzwierciedla trwające stopniowe ożywienie produkcji przemysłowej od trzeciego kwartału 2020 roku. Najsilniejszy wzrost popytu na powłoki przemysłowe miał miejsce w Chinach i Indiach, po którym nastąpił umiarkowany wzrost w Europie, podczas gdy ożywienie w Ameryce Północnej pozostało w tyle.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata