• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Sika zdecydowała się sprzedać swój europejski segment farb przemysłowych z siedzibą w Niemczech firmie The Sherwin-Williams Company, amerykańskiemu globalnemu liderowi w branży farb i powłok. W 2020 roku segment ten wygenerował sprzedaż w wysokości około 75 milionów CHF (70 milionów USD). Domknięcie transakcji planowane jest na początek 2022 roku.

  Sika podjęła strategiczną decyzję o zbyciu swojego europejskiego biznesu powłok przemysłowych. Działalność ta oferuje szeroki portfel innowacyjnych produktów i rozwiązań sprzedawanych głównie wyspecjalizowanym grupom klientów, takim jak wykonawcy konstrukcji stalowych czy eksperci ds. antykorozji. Te segmenty klientów zapewniają niewielki potencjał do osiągnięcia korzyści synergicznych na poziomie całej grupy, dlatego działalność ta pozostawała wyspecjalizowaną niszą w ramach Grupy Sika.

  Transakcja obejmuje europejską działalność w zakresie powłok przemysłowych z główną lokalizacją i zakładem produkcyjnym w Vaihingen w Niemczech. Asortyment produktów obejmuje powłoki antykorozyjne i ogniochronne, które są dystrybuowane głównie w Niemczech, Szwajcarii, Polsce i Austrii.

  Sika jest przekonana, że wraz z Sherwin-Williams znalazła odpowiedniego długoterminowego właściciela dla europejskiego segmentu farb przemysłowych. Lakiery przemysłowe to kluczowa dziedzina działalności firmy Sherwin-Williams, a nabyta firma stanowi ważną strategiczną możliwość napędzania wzrostu i wspierania rozwoju jej pozycji rynkowej w Europie.

  – Dla Sika bardzo ważne było znalezienie odpowiedniego strategicznego właściciela dla europejskiego segmentu powłok przemysłowych, który będzie kontynuował inwestycje w dalszy rozwój pracowników i produktów – powiedział Ivo Schädler, kierownik regionalny na obszar EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). – Klienci mogą w przyszłości nadal liczyć na dostępność wysokiej jakości produktów i wsparcia technicznego. Sherwin-Williams jest silną, rozwijającą się firmą, która strategicznie koncentruje się na powłokach i farbach. W ramach tej organizacji biznes powłok przemysłowych wraz ze swoimi pracownikami będzie w doskonałej pozycji do rozwoju i wzrostu do pełnego potencjału.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...