Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.04 - 31.07 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wyroby Lakiernicze

  miesiąc temu  26.02.2021, ~ Administrator   

  Firma Tennant poinformowała o sprzedaży części działalności na rzecz koncernu Sherwin-Williams. Amerykański gigant przejął od niej w całości produkcję powłok przemysłowych.

  Działalność założonej w 1870 r. firmy Tennant do tej pory koncentrowała się wokół dwóch obszarów: produkcji maszyn i urządzeń do czyszczenia podłóg oraz farb i lakierów do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych w różnych gałęziach przemysłu. W ubiegłym roku rozrachunkowym sprzedaż powłok przyniosła jej 22,1 mld dolarów dochodu, co stanowiło jednak zaledwie 2,2% całkowitej wartości sprzedaży przedsiębiorstwa.

  Teraz firma postanowiła skoncentrować się wyłącznie na rozwiązaniach do czyszczenia, zaś całość działalności w obszarze produkcji i dystrybucji powłok przemysłowych sprzedać koncernowi Sherwin-Williams.

  – Sprzedaż firmy Tennant Coatings jest kolejnym posunięciem w ramach realizacji naszej strategii koncentracji na tych obszarach, w których mamy przewagę konkurencyjną – wyjaśnia Chris Killingstad, prezes firmy Tennant. – Wyzbywając się działalności, która nie jest kluczowa dla wzmacniania naszych atutów w zakresie czyszczenia podłóg, możemy przekierować zasoby na bardziej strategiczne i dochodowe działania.

  Wraz z wyposażeniem produkcyjnym Sherwin-Williams przejmie także ok. 70 pracowników firmy Tennant Coatings.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony