Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Lakiernictwo Ciekłe

  6 miesięcy temu  25.10.2018, ~ Administrator   

  Zgodnie z nowym raportem rynkowym przewiduje się, że wielkość rynku wojskowych powłok lotniczych wzrośnie z 253 milionów euro do 333 milionów euro w okresie od 2018 do 2023 r.

  Rynek jest napędzany przez szeroką gamę typów użytkowników, a mianowicie dostawców OEM (Original Equipment Manufacturer – producentów oryginalnego wyposażenia) i MRO (Maintenance Repair & Overhaul, czyli utrzymanie techniczne, naprawy oraz przeglądy) dla różnych samolotów wojskowych. Ponadto oczekuje się, że rosnąca liczba samolotów wojskowych na całym świecie będzie napędzać stosowanie wojskowych powłok lotniczych w przemyśle użytkowników OEM i MRO.

  Rynek wojskowych powłok lotniczych został podzielony na segmenty na bazie żywicy: na poliuretan, żywicę epoksydową i inne, które zawierają akryl i silikon. Szacuje się, że w 2018 r. rynek żywicy poliuretanowej będzie miał największy udział ze względu na zapotrzebowanie na wojskowe powłoki lotnicze dla samolotów o stałym skrzydle i skrzydłach obrotowych. Poliuretany stosuje się jako powłokę nawierzchniową, a jako podkład stosuje się zwykle żywicę epoksydową. Nacisk na odporność powłok na promieniowanie UV prowadzi do dużego zapotrzebowania na żywicę poliuretanową.

  Rosnący popyt ze strony wschodzących gospodarek

  Oczekuje się, że do roku 2023 Ameryka Północna będzie miała największy udział w rynku wojskowych powłok lotniczych, zarówno pod względem wielkości, jak i wartości. Jednak przewiduje się również, że rynek powłok lotniczych w APAC (region Azji i Pacyfiku) w latach 2018-2023 wzrośnie (wartościowo) ze względu na rosnącą liczbę dostaw samolotów oraz rosnące budżety sektorów obronnych w Chinach i Indiach. Szacuje się, że Chiny są wiodącym krajem na rynku wojskowych powłok lotniczych APAC w 2018 roku.

  Raport rynkowy jest dostępny na stronie internetowej website of Markets and Markets Research.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony