Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  6 miesięcy temu  26.10.2018, ~ Administrator   

  Według nowego badania przeprowadzonego przez Global Market Insights Inc. rynek powłok samochodowych osiągnie 28 miliardów dolarów do 2022 roku.

  Wzrost w przemyśle motoryzacyjnym w regionie Azji i Pacyfiku jest głównym czynnikiem wzrostu popytu na powłoki samochodowe. Ostatnie zmiany infrastrukturalne, w tym budowa większej liczby dróg, w połączeniu z rosnącą siłą nabywczą we wschodzących gospodarkach Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej, będą miały pozytywny wpływ na rynek w ciągu najbliższych kilku lat.

  Według raportu, Chiny kontrolują ponad jedną czwartą światowego rynku motoryzacyjnego, zarówno pod względem popytu, jak i podaży. Produkcja samochodów w tym kraju odnotowała w 2014 r. ponad 23,7 miliona sztuk, podczas gdy w tym samym roku sprzedano około 23,5 miliona pojazdów. W 2014 roku Japonia i Indie osiągnęły sprzedaż odpowiednio ponad 5,5 miliona i 3 miliony pojazdów. Ochronne i dekoracyjne powłoki zyskują na popularności ze względu na ich zdolność do ochrony pojazdów przed korozją, odporność przed blaknięciem kolorów wskutek promieniowania ultrafioletowego, kwasowości atmosferycznej i ekstremalnych warunków pogodowych oraz zmian temperatury.

  Postępy w technologii powlekania proszkowego będą również miały pozytywny wpływ na światowy rynek powłok samochodowych. Farby proszkowe stają się coraz bardziej popularne ze względu na znacznie niższą zawartość LZO w stosunku do powłok rozpuszczalnikowych. Doskonałe właściwości powłok proszkowych obejmują wysoką wydajność, trwałość, łatwą aplikację i minimalne straty. Zwiększone wykorzystanie tej technologii w podkładach i powłokach do nadwozi zewnętrznych, silników, akcesoriów i części wewnętrznych będzie stymulować wzrost w tym sektorze przez następne osiem lat.

  Przepisy EPA i rozporządzenia REACH dotyczące lotnych związków organicznych w powłokach rozpuszczalnikowych mogą utrudniać wzrost ich sprzedaży na rynku powłok samochodowych w Ameryce Północnej i Europie. Farby proszkowe, lakiery utwardzane promieniami UV i lakiery wodorozcieńczalne mogą zastąpić powłoki rozpuszczalnikowe w tych regionach w nadchodzących latach. Globalny rynek powłok samochodowych może również odnotować mniejszy wzrost ze względu na wahania cen surowców do produkcji powłok, takich jak: tlenek tytanu, spoiwa, pigmenty, dodatki i żywice.

  Powłoki samochodowe rozpuszczalnikowe stanowią wciąż największy wolumen w światowym rynku, o wartości ponad 7,9 miliarda dolarów w 2014 roku. Jednakże sektor ten traci udział w innych technologiach, takich jak powłoki wodorozcieńczalne i proszkowe, ze względu na wysoką zawartość LZO w powłokach na bazie rozpuszczalników a także zaostrzenie przepisów i regulacji środowiskowych.

  Mniejsi producenci OEM to największy segment użytkowników końcowych w zakresie powłok samochodowych, który ma ponad 40% udziału w rynku. Segment ten wyniósł ponad 7,5 miliarda dolarów w 2014 roku i oczekuje się, że będzie odnotowywał znaczny wzrost ze względu na rosnący popyt na samochody osobowe na całym świecie.

  Aby dowiedzieć się więcej odwiedź: https://www.gminsights.com/industry-analysis/automotive-coatings-market-report.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony