• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 3(71)/2011

  Aktualności i przegląd rynku

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.05.2011, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Niewielka modernizacja lakierni poprawiła jej wydajność

  Nowe aplikacje zamontowane do dotychczas używanej proszkowej kabiny malarskiej podniosły dwukrotnie wydajność malowania w firmie Plast-Met. Możliwości automatycznej linii do malowania proszkowego są teraz wykorzystywane niemal w 100 proc.

  Firma Plast-Met jest jednym z głównych producentów nowoczesnych i trwałych systemów ogrodzeniowych w Polsce. Specjalizuje się w produkcji paneli ogrodzeniowych, siatki ogrodzeniowej, słupków oraz bram i furtek. Istnieje od 1988 r. i od początku działalności zajmuje się produkcją systemów ogrodzeniowych. - Ponad 20-letni okres działalności umożliwił nam zdobycie wiedzy, doświadczenia oraz wdrożenia nowych technologii, czego skutkiem jest otrzymanie produktów o wysokiej jakości i stopniu zabezpieczeń antykorozyjnych za stosunkowo niską cenę – mówi Marian Przybylski, właściciel firmy Plast-Met.

  Plast-Met jest firmą rodzinną ze 100-proc. kapitałem polskim. Wiele inwestycji w nowoczesne technologie ma na celu wyprodukowanie coraz to nowszych produktów, które zaspokajają potrzeby klientów. Stąd też konieczna stała się modernizacja lakierni proszkowej. Dotychczasowa dobrze pracowała, lecz trudne było osiągnięcie większej wydajności, co przy rosnącej produkcji, stwarzało kłopoty. - Podczas rozmowy z panem Henrykiem Tuszko (właściciel firmy EKO-BHL, autoryzowany przedstawiciel ITW Gema w Polsce – dop. red.), omówiłem mu moje problemy, a on stwierdził, że jest możliwe podniesienie dwukrotnie wydajności pracy malarni – wspomina M. Przybylski. - I rzeczywiście mogę to potwierdzić. Wiele miesięcy malowania udowodniło, że teoria całkowicie sprawdziła się w praktyce.
  W lakierni Plast-Met zainstalowano aplikacje firmy ITW Gema.

  Na czym polegała modernizacja? W dotychczas używanej kabinie malarskiej do szybkiej zmiany kolorów wymieniono aplikacje. W tej chwili kabinę obsługuje 10 automatycznych pistoletów, po 5 z każdej strony na manipulatorach. Niby proste rozwiązanie, a znacznie poprawiło jakość pracy. Ważny był odpowiedni dobór pistoletów. Zaprojektowany z myślą o szybkiej zmianie koloru automatyczny pistolet OptiGun firmy ITW Gema ma zwartą budowę i jest prosty w obsłudze. Przy zmianie koloru pistolet, po szybkim oczyszczeniu, jest gotowy do ponownego użytku. Dysze, które szybko się demontuje i łatwo się czyści, zawierają minimalną liczbę części ulegających zużyciu.
  Zanim detale trafią do malarni, są cynkowane ogniowo.

  Kabina wyposażona jest w cyklon odzysku proszku, dobrym rozwiązaniem jest też kuchnia proszkowa. Dzięki czytelnemu panelowi operacyjnemu można z łatwością odnaleźć optymalne ustawienia dla danych warunków. Zapewnia to doskonałą jakość powłoki i powtarzalność malowania. Oprócz kabiny automatycznej, do krótkich serii wykorzystywana jest kabina manualna.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...