• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  ponad rok temu  27.03.2020, ~ Administrator   

  Firmy z branży lakiernictwa przemysłowego włączają się w walkę z koronawirusem. Przykłady przedsiębiorstw z Pomorza są budujące i świadczą o odpowiedzialności społecznej oraz solidarności z tymi, którzy są na pierwszej linii frontu zmagań z tą chorobą.

  Alma-Color, producent przemysłowych farb i lakierów z Gniewa na Pomorzu uruchomił na terenie firmy punkt szycia maseczek ochronnych. Dodajmy, że kontynuowana jest produkcja lakierów przemysłowych oraz farb antykorozyjnych, a zamówienia są realizowane.

  – Uważamy, że obecna sytuacja epidemiologiczna wymaga zaangażowania również sektora prywatnego – podkreśla zespół Alma-Color Sp. z o.o. – Kiedyś szyliśmy komercyjnie kombinezony ochronne dla lakierników i nadal posiadamy niezbędny sprzęt oraz pracowników posiadających odpowiednie umiejętności. Więc bez zastanowienia postanowiliśmy działać. Dziękujemy za owocną współpracę ze Społecznym Sztabem Antykryzysowym w Gniewie. To dzięki tym osobom tak szybko udało się zorganizować produkcję. Zapotrzebowanie jest ogromne – zgłaszają się zarówno osoby prywatne, jak i jednostki medyczne.

  Również EKO-COLOR, producent farb proszkowych z Bytowa wyszedł z pomocą w walce z koronawirusem. Firma przyłączyła się do akcji „Jesteśmy razem. Pomagamy”, zainicjowanej przez Leszka Gierszewskiego, prezesa i założyciela DRUTEX SA.

  W związku z trudną sytuacją, wywołaną epidemią wirusa COVID-19, Eko-Color przekazała darowiznę na zakup niezbędnego wyposażenia ochronnego i sprzętu medycznego przez Szpital Powiatu Bytowskiego w Bytowie.

  – Wiemy jak trudna jest walka z koronawirusem  – mówi Zygmunt Krzysztof Dyks, członek zarządu EKO-COLOR sp. z o.o. - Na pierwszej linii tej batalii są lokalne placówki służby zdrowia, takie jak Szpital Powiatu Bytowskiego, które borykają się z trudnościami w pozyskaniu niezbędnego wyposażenia ochronnego dla swoich pacjentów i pracowników. Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, która w tych trudnych chwilach musi być solidarna z lokalną społecznością.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 5
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony