• Reklama
  A1 multichem 21.11-31.01 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Przejęcie Cetelon daje PPG szansę wejścia na nowy, specjalistyczny rynek.

  Przejęcie Cetelon daje PPG szansę wejścia na nowy, specjalistyczny rynek.

  Portfolio firm należących do koncernu PPG właśnie powiększyło się o firmę Cetelon Lackfabrik – producenta powłok do felg samochodowych należącego do Grupy Berlac.

  – Przejęcie Cetelon umożliwi PPG rozbudowę asortymentu lakierów ciekłych i proszkowych dla sektora motoryzacyjnego – komentuje RebeccaLiebert, wiceprezes wykonawczy w PPG.

  Firma Cetelon Lackfabrik działa na rynku niemieckim od 1984 r. Założona w Stuttgarcie, wkrótce przeniosła się do Ditzingen, gdzie do dziś zlokalizowane są jej główne obiekty produkcyjne i handlowe. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji lakierów do felg samochodów osobowych i dostawczych i ma już na swoim koncie kilka opatentowanych technologii wytwórczych. W 2011 r. Cetelon został przejęty przez Grupę Berlac, która teraz sprzedała go PPG.

  – Transakcja przyniesie szereg korzyści zarówno PPG, jak i Cetelon – mówi Daniel Kesselring, prezes Grupy Berlac. – PPG będzie mogło w pełni korzystać z doświadczenia Cetelon w branży motoryzacyjnej, zaś niemiecka firma rozbuduje swoje portfolio produktowe i skorzysta z rynków zbytu koncernu.

  Szczegóły finansowe transakcji nie zostały podane do publicznej wiadomości.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...