• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wyroby Lakiernicze

  2 miesiące temu  29.06.2021, ~ Administrator   

  Markus Melkko dołączył do Tikkurila w 2019 roku i pełnił funkcję dyrektora finansowego oraz członka zespołu zarządzającego.

  Markus Melkko dołączył do Tikkurila w 2019 roku i pełnił funkcję dyrektora finansowego oraz członka zespołu zarządzającego.

  PPG ogłosiło, że Markus Melkko został tymczasowym dyrektorem generalnym (CEO) Tikkurila Oyj ze skutkiem natychmiastowym i będzie pełnił tę rolę jednocześnie z obecnymi obowiązkami jako dyrektor finansowy Tikkurili (CFO).

  Po sfinalizowaniu przejęcia firmy Tikkurila przez PPG 10 czerwca 2021 r. Elisa Markula powiadomiła radę nadzorczą Tikkurila o swojej decyzji o rezygnacji z funkcji prezesa i dyrektora generalnego Tikkurila i objęciu stanowiska dyrektora generalnego innej firmy w innym sektorze przemysłu.

  – Chcę podziękować Elisie za jej przywództwo i za jej wielki wkład w rozwój Tikkurila – powiedział Tim Knavish, wiceprezes wykonawczy PPG. – Zbudowała silny zespół i wspólnie realizowali strategię dochodowego rozwoju biznesu firmy Tikkurila. Markus jest sprawdzonym liderem i odegrał kluczową rolę w transformacji biznesu w Tikkurila, co pozwala nam osiągać ciągły wzrost oraz sukces. Odegrał kluczową rolę w zespole kierowniczym w realizacji strategii biznesowej i dostarczaniu większej wartości interesariuszom Tikkurila.

  Melkko dołączył do Tikkurila w roku 2019 i do tego momentu pełnił funkcję dyrektora finansowego oraz członka zespołu zarządzającego.

  Tikkurila została założona w 1862 roku i ma siedzibę w Vantaa w Finlandii. Firma jest wiodącym producentem i dystrybutorem farb oraz powłok dekoracyjnych, który działa w 11 krajach, a ponad 80% przychodów firmy pochodzi z Finlandii, Szwecji, Rosji, Polski i krajów bałtyckich. Jej marki to Tikkurila, ALCRO, Teks, Vivacolor i Beckers. Dział farb przemysłowych Tikkurila produkuje farby i powłoki, między innymi dla przemysłu drzewnego i metalowego. Firma zatrudnia około 2400 osób na całym świecie i odnotowała w 2020 roku sprzedaż w wysokości około 582 mln euro. W czerwcu zakończono proces przejęcia Tikkurili przez PPG.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony