• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wyroby Lakiernicze

  4 miesiące temu  18.02.2022, ~ Administrator   

  Firma PPG zawarła umowę przejęcia segmentu farb proszkowych Arsonsisi, firmy specjalizującej się w produkcji farb przemysłowych z siedzibą w Mediolanie we Włoszech. Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w pierwszym kwartale 2022 roku. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

  Arsonsisi jest dostawcą specjalistycznych farb proszkowych dla rynków architektonicznych i przemysłowych. Farby proszkowe są produktem wysoce zrównoważonym charakteryzującym się zwiększoną trwałością, wydajnością transferu oraz możliwością odzysku lub ponownego wykorzystania podczas aplikacji. W ramach transakcji, PPG przejmie wysoce zautomatyzowany, zdolny do produkcji małych i dużych partii, zakład produkcyjny farb proszkowych Arsonsisi w miejscowości Verbania we Włoszech. W 2021 roku sprzedaż działu proszków Arsonsisi wyniosła około 15 milionów dolarów.

  Po sfinalizowaniu przejęcia, PPG rozszerzy swoją ofertę farb proszkowych w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), włączając w nią technologię bondowania, która często wykorzystywana w specjalistycznych wykończeniach dla przemysłu motoryzacyjnego, AGD i innych ogólnych zastosowań przemysłowych. Przejęcie to jest zgodne z celem PPG, aby do 2025 roku osiągnąć wskaźnik 40% całkowitej sprzedaży z produktów o zrównoważonej charakterystyce.

  − Cieszymy się, że włączenie tego biznesu do naszej oferty zaoferuje naszym klientom z regionu EMEA rozszerzone możliwości w zakresie malowania proszkowego, aby zaspokoić rosnący popyt na te zrównoważone powłoki − powiedział Michael Shukov, dyrektor generalny PPG ds. farb przemysłowych na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

  Farby proszkowe są jedną z najszybciej rozwijających się technologii powlekania ze względu na ich zalety związane ze zrównoważonym rozwojem i doskonałe właściwości użytkowe. Farby proszkowe nie uwalniają rozpuszczalników ze względu na ich niską zawartość lotnych związków organicznych i są całkowicie zdatne do ponownego użycia, co oznacza, że farba, która nie jest nanoszona na podłoże podczas aplikacji, wraca do systemu malarskiego, aby zmniejszyć ilość odpadów. W ramach ciągłego zaangażowania w zrównoważone innowacje PPG inwestuje w możliwości produkcji farb proszkowych na całym świecie.

  − Jesteśmy dumni, że PPG zdecydowało się zainwestować w dziedzinę farb proszkowych poprzez nabycie działu farb proszkowych Arsonsisi − powiedział Carlo Junghanns, prezes Arsonsisi S.p.A. − Mamy zaufanie do zaangażowania PPG w kontynuację naszego dziedzictwa oraz do ich zdolności do dalszego dostarczania naszym lojalnym klientom wysokowydajnych farb proszkowych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata