Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  Wyroby Lakiernicze

  12 dni temu  13.01.2021, ~ Administrator   

  Tuż przed Bożym Narodzeniem PPG podpisało umowę o przejęcie w drodze oferty publicznej skandynawskiej firmy Tikkurila. Teraz kontrahenci ogłosili renegocjację warunków umowy.

  Według pierwotnych ustaleń PPG miało wykupić za gotówkę wszystkie akcje Tikkurili w cenie 25 euro za sztukę, a łączna wartość transakcji miała wynieść 1,1 mld euro. Nowe porozumienie zakłada wzrost ceny akcji do 27,75 euro (łącznie 1,24 mld euro).

  Zmiana umowy była efektem przedłożenia przez konkurencję korzystniejszej oferty na akcje Tikkurili. Teraz kontrahenci czekają na ogłoszenie wezwania na akcje, które spodziewane jest ok. 15 stycznia. Ich wykup ma zakończyć się do połowy 2021 r.

  – Ze względu na bliskość geograficzną, ofertową i kulturową połączenie PPG i Tikkurili zapewni nam korzystny efekt synergii – mówi Michael McGarry, prezes i dyrektor generalny PPG. – Będziemy mogli rozszerzyć zasięg najpopularniejszych produktów Tikkurili, a także wykorzystać jej sieć dystrybucji w północnej Europie. W ostatnich latach zarząd Tikkurili wdrożył szeroko zakrojony program poprawy rentowności firmy. Zamierzamy kontynuować jego realizację, nadal rozwijając łańcuch dostaw i korzystając z efektów synergii. Przyniesie to konkretne korzyści zarówno akcjonariuszom, jak też pracownikom i klientom obu firm.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony