Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Drewno

  Wyroby Lakiernicze

  ponad rok temu  08.03.2019, ~ Administrator   

  Czy lakier ogniochronny, zaprojektowany w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się pożaru, może charakteryzować się również idealną powierzchnią na wyrobach, które chroni przed płomieniami? Oczywiście, że może. Mało tego, jeżeli ten właśnie lakier stosowany jest przez firmę, której misją jest piękno absolutne, ta możliwość staje się wręcz obowiązkiem: lakier ogniochronny „musi” w takim przypadku odgrywać również rolę dekoracji o wysokiej wartości estetycznej.

  Enterijer Janković to serbska firma z Nowego Sadu, która otrzymała prestiżowe zadanie zrealizowania w Moskwie projektu hali koncertowej w Zaryadye, jednego z najnowocześniejszych centrów muzycznych na świecie. Dwie sale („Wielka” i „Mała”) mogą pomieścić w sumie prawie dwa tysiące widzów: podobnie jak Teatr La Scala w Mediolanie.

  Do wykonania opisywanej konstrukcji wybrano lakiery ogniochronne z linii Prometea firmy ICA Group, która stworzyła linię innowacyjnych produktów o doskonałych parametrach eksploatacyjnych, gwarantujących niezawodność i bezpieczeństwo.

  Lakier ogniochronny ma na celu spowolnienie, dzięki przerywającym spalanie czynnikom obecnym w lakierze, rozprzestrzeniania się płomieni w przypadku pożaru, ograniczając tym samym szkody spowodowane przez ogień. W przypadku budowy obiektów użyteczności publicznej, takich jak: teatry, kina, sale widowiskowe, szpitale, szkoły, kościoły lub obiekty hotelarskie, niezwykle ważne jest przestrzeganie norm europejskich w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Projektanci i zleceniodawcy muszą zapewnić również wysokie standardy estetyczne; dlatego też potrzebują takich cykli lakierowania, które oferują wysoką jakość wykończenia.

  Linię Prometea firmy ICA Group tworzą lakiery ogniochronne spełniające najbardziej surowe normy w zakresie ochrony przeciwpożarowej, od normy europejskiej UNI EN 13501, przez włoską UNI 9796, do normy brytyjskiej British Standard.

  Linia lakierów ognioochronnych firmy ICA Group obejmuje cykle aplikacji lakierów transparentnych, białych i pigmentowanych, posiadających certyfikaty reakcji na działanie ognia, które spełniają wszelkie wymagania. Mowa tu o cyklach lakierniczych, które spotkały się z dużym uznaniem na rynku, ponieważ łączą w sobie wysokie parametry fizykochemiczne z doskonałą jakością wykończenia.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony