• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 1(51)/2008

    Aktualności i przegląd rynku

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  01.01.2008, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Strona 1 z 2

    Lekki i prosty w obsłudze ale o wyjątkowej wydajności

    Pod koniec roku 2007 ITW Ransburg, wiodący producent pistoletów elektrostatycznych, wprowadził na rynek całkowicie nową grupę wysokociśnieniowych pistoletów ręcznych i dodatkowego wyposażenia. ITW Ransburg zupełnie na nowo opracował ręczny pistolet elektrostatyczny koncentrując się głównie na poprawie atomizacji materiału, zwiększeniu transferu, wytrzymałości użytkowej, poprawieniu komfortu pracy i uproszczeniu funkcji kontrolnych i serwisowych.

    Vector AA90 jest masywnym, ale zarazem lekkim pistoletem opracowanym z myślą o malarzach. Pistolet łączy w sobie zalety technologii AAA (Air Assisted Airless): atomizacji wysokociśnieniowej (max. ciśnienie materiału 190 bar) wspomaganej powietrzem (max. ciśnienie powietrza 6,8 bar) z wysokimi parametrami elektrostatycznymi (max. napięcie na elektrodzie 85 kV). Połączenie wyżej wspomnianych cech daje rezultat w postaci wygodnego i lekkiego pistoletu dysponującego odpowiednim kształtem i doskonałą charakterystyką atomizacji. Dla pełnej kontroli malowania w pistolecie została zintegrowana regulacja ciśnienia powietrza kształtu rozpylenia. Umożliwia ona dostosowanie szerokości strumienia do kształtu i powierzchni malowanych elementów, dzięki czemu mamy bardzo dokładne i oszczędne nanoszenie powłok malarskich. Budowa głowicy powietrznej umożliwia ustawienie strumienia zarówno w pionie, jak i w poziomie. Wszystkie te cechy przyczyniają się do zwiększenia transferu podczas aplikacji. Vector AA90 jest dostępny wraz z szeroką gamą kombinacji dysz i głowic powietrznych w celu zapewnienia optymalnych parametrów przepływu i atomizacji dla dzisiejszych materiałów. Standardowo pistolet dostarczany jest z dyszą 0,38 mm dającą szerokość strumienia 254 mm (odległość od elementu 245 mm). Jednak w celu lepszego dopasowania do dyspozycji mamy aż 11 różnych wolframowych dysz.

    51068.jpg

    Pistolet elektrostatyczny Vector AA90 firmy ITW Ransburg - głowica powietrzna z dyszą i elektrodą jonizującą.

    W dziedzinie elektrostatyki mamy tu do czynienia, tak jak tradycyjnie od dziesiątków lat w pistoletach ITW Ransburg, z połączeniem mocy elektrostatycznej wraz z elastycznością parametrów. Dwa typy pistoletów elektrostatycznych Vector AA90 Classic i Cascade są zdolne podołać zarówno wymaganiom materiałów na bazie rozpuszczalnika, jak i wody. Pistolet typu Classic to przede wszystkim lekkość i prostota obsługi wraz z wyjątkową mocą pola elektrostatycznego. Pistolet typu Cascade to ponadto dodatkowe cechy potrzebne tam, gdzie wymagana jest regulacja mocy pola elektrostatycznego z poziomu pistoletu (częsta zmiana kształtów malowanych elementów). Obydwa typy pistoletów posiadają trójpoziomową predefiniowaną regulację napięcia przełączanych sekwencyjnie za pośrednictwem przycisku. Przy czym dla pistoletu Classic realizuje się to z poziomu generatora wysokiego napięcia, a w przypadku Cascade, tak jak wspomniano już wyżej, regulacja zintegrowana jest w tylnej części obudowy pistoletu przy pokrętle szerokości strumienia. W trosce o zdrowie malarzy obydwa typy pistoletów charakteryzują się bardzo małą masą własną (Cascade 793 g, Classic 708 g) i zredukowaną siłą nacisku na spust pistoletu. Dzięki temu operator jest mniej narażony na urazy wynikające z długotrwałych miejscowych naprężeń mięśni ręki (RSI Repetitive Strain Injury) prowadzących w efekcie do zaburzeń zdrowotnych. Typowe zastosowanie pistoletu Vector AA90 to przemysł metalowy, produkcja i naprawy pojazdów użytkowych i budowlanych, przemysł lotniczy, pojazdy szynowe i wiele innych, jak również przemysł drzewny i tworzyw sztucznych.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 1(51)/2008

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne