Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wyroby Lakiernicze

  6 miesięcy temu  31.10.2019, ~ Administrator   

  Futurystyczna „piramida” w Moskwie, której profile pokryto farbą proszkową o niskiej absorpcji promieniowania słonecznego firmy AkzoNobel, zdobyła główną nagrodę architektoniczną.

  Budynek Matrex, znajdujący się w miejskim parku biznesowo-technologicznym Skolkovo, zgarnął prestiżową nagrodę Architzer A+. Unikalna struktura pokryta jest lakierem Black Onyx z portfolio D2525 Eco serii Interpon, z rodziny powłok odbijających ciepło, które kierują promienie słoneczne na zewnątrz budynku.

  – Cieszymy się, że uczestniczymy w projekcie, który zdobył tak znaczącą nagrodę – mówi Daniela Vlad, dyrektor zarządzająca działem farb proszkowych w AkzoNobel. – Szczególną cechą Interpon D2525 Eco jest jego zdolność do utrzymywania chłodniejszej fasady budynków, co może znacznie przyczynić się do zmniejszenia efektu miejskiej wyspy ciepła.

  – Podobnie jak większość miast, Moskwa nagrzewa się znacznie szybciej niż okoliczne tereny, a produkty, takie jak Interpon D2525 Eco mogą mieć duże znaczenie w obniżaniu temperatur – dodaje Jean-Paul Moonen z AkzoNobel Powder Coatings. – Na przykład wzrost temperatury w mieście z powodu efektu miejskiej wyspy ciepła może wynosić nawet 2°C. Może to wydawać się nie tak dużo, ale już taki wzrost powoduje ryzyko odwodnienia lub udaru cieplnego mieszkańców miast, nie wspominając o skutkach przyrodniczych.

  W kontrolowanym teście przeprowadzonym przez AkzoNobel wykazano, że pigmenty odbijające ciepło utrzymują dach o 7°C chłodniejszy, niż powlekany bez technologii odbicia promieniowania. Tymczasem temperatura wewnątrz była o 3°C niższa, zmniejszając tym samym zapotrzebowanie na energię do zasilania wentylatorów i urządzeń klimatyzacyjnych.

  Matrex, wielofunkcyjny budynek handlowy, został zaprojektowany przez rosyjskiego architekta wizjonera Borisa Bernaskoniego. Jego monolityczna piramidalna struktura jest pokryta szkłem. Kryje w sobie znacznie bardziej miękkie, zaokrąglone wnętrze, które można wyraźnie zobaczyć tylko w nocy, gdy budynek jest oświetlony od wewnątrz.

  Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.interpon.com.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony