• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Wydarzenia

  Wyroby Lakiernicze

  miesiąc temu  20.06.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Firma AkzoNobel w zakładzie w Felling w Wielkiej Brytanii otworzyła niedawno ośrodek testowania łopat turbin wiatrowych. Jest on w stanie przeprowadzać symulacje z prędkością o połowę mniejszą od prędkości dźwięku. Wielomilionowa inwestycja wesprze rozwój międzynarodowej marki powłok ochronnych firmy, która zaopatruje farmy wiatrowe na całym świecie.

  Naukowcy z nowego obiektu, który może naśladować wszystkie możliwe trudne warunki pogodowe, będą teraz w stanie potroić liczbę testów erozji deszczowej przeprowadzanych co tydzień. Przy pełnej prędkości tzw. test śmigłowcowy jest w stanie poruszać się z prędkością 176 m/s.

  – Dzisiejszy dzień wyznacza nowy, ekscytujący rozdział w naszej długiej historii dotyczącej zrównoważonych innowacji i rozwoju produktów – mówi Ralph Slikkerveer, dyrektor ds. badań
  i rozwoju w dziale Marine and Protective Coatings firmy AkzoNobel. – Wprowadzenie tego typu światowej klasy testów we własnym zakresie – gdzie możemy natychmiast generować dane, analizować wyniki i wydłużać okresy testowe – zmieni nasz wkład w innowacje w sektorze energetyki wiatrowej. Jako jeden z liderów rynku będziemy mogli w bardziej znaczący sposób uczestniczyć w dyskusjach na temat prognozowania żywotności systemów powłok ochronnych dla łopat turbin wiatrowych – dodaje.

  Aby wesprzeć testy ultraszybkie, nowy obiekt został wyposażony w zbiornik do recyklingu wody o pojemności 1000 litrów. Podczas testowania można regulować, zgodnie z wymaganiami, natężenie przepływu wody, jak i również temperaturę wody i powietrza.

  – Powłoki ochronne, które będziemy testować, pomogą przygotować łopaty turbinowe naszych klientów, aby były odporne w przyszłości na najbardziej ekstremalne warunki pogodowe – dodaje Ralph Slikkerveer. – Będziemy teraz w stanie przeprowadzać bardziej opłacalne i przyspieszone testy nowych produktów, oferując naszym klientom najlepsze możliwe rozwiązania w czasie, gdy globalne inwestycje w projekty wiatrowe stale rosną. To kolejny dowód na to, że AkzoNobel wyznacza standardy branżowe dzięki innowacjom opartym na zrównoważonym rozwoju, stale poszerzając swoje przełomowe portfolio produktów i technologii.

  Zakład Felling wytwarza międzynarodowe produkty od 1904 roku i ma ugruntowaną pozycję jako globalne centrum badań i rozwoju marki.

  AkzoNobel jest obecnie ponoć jedyną globalną firmą produkującą farby i powłoki, która może dostarczyć kompletne rozwiązania dla turbin wiatrowych, od czubka łopaty po fundamenty – na całym świecie pokryto ponad 80 000 instalacji energetyki wiatrowej.

  Bardziej szczegółowe informacje na temat rozwiązań firmy International w zakresie energetyki wiatrowej można znaleźć na tej dedykowanej stronie

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...