• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 5(55)/2008

    Aktualności i przegląd rynku

    Drewno

    ponad rok temu  01.09.2008, ~ Administrator,   Czas czytania 9 minut

    Strona 1 z 5

    Przemysłowa obróbka podłóg

    Drewno z natury ma wyjątkowe właściwości, które stanowią, że jest ono idealnym materiałem, szczególnie w strefach zamieszkania. Drewno jest odporne na zużycie, elastyczne i funkcjonalne. Przy odpowiedniej pielęgnacji jego typowe właściwości i piękny wygląd dają się zachować na długo. Środki do pielęgnacji powierzchni drewnianych WOCA zapewnią żywotność i naturalne piękno przez wiele lat.

    Obróbka drewnianych powierzchni olejem

    - Cel obróbki olejem

    Co to jest właściwie olejowanie drewna? Jest to głębokie nasycenie por drewna olejem, pozwalającym maksymalnie zabezpieczyć powierzchnię przed zabrudzeniami. Istotne jest to, że oleje podczas obróbki nie tworzą filmu na powierzchni drewna, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia warstwy ochronnej i ułatwia pielęgnację. Głębokie wnikanie oleju w drewno zapewnia skład produktu.

    - Gruntowanie

    Gruntowanie zaleca się zazwyczaj przed olejowaniem olejami kolorowymi. Gruntowanie wyrównuje chłonności por, pozwalając uzyskać równomierne wybarwienie powierzchni. Przy stosowaniu oleju naturalnego gruntowanie i wykończenie powierzchni następuje w trakcie jednokrotnego nanoszenia.

    - Pielęgnacja

    Powierzchnie olejowane należy przemywać na mokro Mydłem Podłogowym a do odświeżania i odnawiania stosować Olej Pielęgnacyjny lub Pastę Pielęgnacyjną.

    - Uszkodzenia podłogi

    Drobne zadrapania i uszkodzenia dają się usunąć poprzez lekkie przeszlifowanie i ponowne naniesienie oleju.

    - Budowa drewna

    Drewno składa się z wolnych przestrzeni i ciał stałych (ścianki komórkowe). Zależnie od gatunku drewna udział ciał stałych wynosi 50 proc. Podczas obróbki olejem wolne przestrzenie zostają całkowicie wypełnione samoutwardzalnym olejem, przez co podłoga uzyskuje wysoką odporność na zabrudzenia.

    - Wybór oleju – utwardzający się czy nie

    Oleje samoutwardzalne zawierają roślinne składniki olejowe, izoparafinę, sykatywy bez kobaltu.

    Proporcje między rozpuszczalnikami a stałymi składnikami są różne dla danego rodzaju oleju. Zawsze należy preferować wysoki udział ciał stałych, co pozwala na maksymalne wypełnienie por drewna.

    Rozpuszczalnik wspomaga wchłanianie się olejów w drewno a po jego odparowaniu oleje i żywice utwardzają się, tworząc w drewnie elastyczną masę.

    Oleje nieutwardzające składają się z olejów mineralnych i roślinnych, względnie wosków. Ponieważ nie twardnieją, nie chronią tak dobrze przed zabrudzeniami i zużyciem, dlatego stosowane są zazwyczaj do zabezpieczania powierzchni meblowych lub blatów kuchennych.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 5(55)/2008

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne