
– Zdobycie tej nagrody jest najlepszą rzeczą, jaka mogła spotkać nasz zespół. To coś, co może zadecydować o losie firmy – powiedział dr Tim Clayfield z Interface Polymers. – Chcemy teraz wyjść na rynek i pozyskać więcej funduszy, w czym na pewno pomoże nam współpraca z AkzoNobel.
Jamie Branch, inżynier z Apellix, powiedział: Jesteśmy naprawdę wzruszeni, że zostaliśmy wybrani. To dowód na to, że AkzoNobel stawia na innowacje i naprawdę bardzo się cieszymy, że możemy współpracować z taką firmą nad ich wizją przyszłości branży.
Założyciel i dyrektor generalny, Robert Dahlstrom, dodał: Mój nowy pseudonim teraz to 'Lucky Bob', bo gdy zakładałem tę firmę, nie zdawałem sobie sprawy, jaką wartość możemy dostarczyć. Zawsze powtarzam: Razem jesteśmy mądrzejsi niż każdy z nas z osobna.
– To wspaniałe, że nasza firma może pomóc branży farb stać się przemysłem „zero waste” – powiedział Hans Cool, dyrektor finansowy Alucha Recycling Technologies. – Dzięki AkzoNobel będziemy pierwszymi na świecie, którzy stworzą instalację do przetwarzania odpadów w oleje i minerały.
Marieke Dijksma i Tara Campagne, współzałożycielki Octo powiedziały: Nasi klienci chcą wiedzieć więcej o degradacji budynków, aby móc podejmować lepsze decyzje dotyczące ich konserwacji. Mam nadzieję, że w ciągu roku uda nam się wejść na rynki zagraniczne, zachowując tego samego Octo-ducha!
Do projektu ”Paint the Future” zgłosiło się 160 uczestników z całego świata, w tym 3 projekty z Polski. Spośród nich wybrano 21 start-upów: z Kanady, Chin, Francji, Holandii, Singapuru, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, które zaproszono do Amsterdamu, gdzie pracowały nad ulepszeniem swoich rozwiązań, zanim przedstawiły je jury konkursu w finale. Wszyscy uczestnicy programu uzyskali dostęp do fachowej wiedzy i doświadczenia oraz kontaktów, które pomogą im dalej rozwijać swoje pomysły.