• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 6(56)/2008

  Aktualności i przegląd rynku

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.11.2008, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

  Strona 1 z 3

  Odpowiednie zabezpieczenia antykorozyjne gwarantują skuteczną ochronę nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych

  Firma Legipol z Wałbrzycha ma duże doświadczenie w branży produkcji ogrodzeń metalowych. Wielokrotnie nagradzany system LEGI zasłynął w Europie i na świecie nowoczesnymi i prostymi rozwiązaniami gwarantującymi wysoką jakość, trwałość i bezpieczeństwo oraz pożądany przez klientów efekt wizualny. Aby osiągnąć te wszystkie zamierzenia, trzeba zapewnić bezawaryjny i wydajny system produkcji. Temu też służy m.in. nowoczesna linia lakiernicza, która rozpoczęła pracę w tym roku.

  Zdecydowana większość, bo ponad 90 proc., ogrodzeń produkowanych przez Legipol trafia za granicę. Firma wykonała wiele dużych zleceń, m.in. ponad dwieście kilometrów ogrodzeń dla holenderskich linii kolejowych, kilkadziesiąt kilometrów ogrodzeń dla lotnisk na terenie Polski, ogrodzenie dla lotniska Heathrow w Londynie oraz ponad sto tysięcy koszy rocznie na kamienie do wzmacniania nasypów i rzek. Zanim jednak ogrodzenie trafi do lakierni przechodzi długi proces przygotowania powierzchni. Po zejściu z linii produkcyjnej, elementy ogrodzeń są odtłuszczane, trawione, płukane, topnikowane, suszone, a na koniec zanurzone w rozgrzanym do temperatury 450 st. C cynku. W procesie cynkowania powstaje elastyczna i dobrze związana z powierzchnią stali powłoka antykorozyjna. - Poprzez cynkowanie ogniowe uzyskuje się najskuteczniejszą powłokę antykorozyjną – zapewnia Adam Dobrowolski, kierownik cynkowni i lakierni w firmie Legipol.

  Elementy ogrodzeń malowane są najczęściej na kolor zielony - RAL 6005

  Ochrona przed korozją

  - Cynkowanie ogniowe stanowi najlepszą ochronę wyrobów z żelaza i jego stopów przed korozją. To proces nakładania mechanicznie wytrzymałej powłoki cynku na stal. Polega on na zanurzeniu odpowiednio przygotowanych wyrobów stalowych w kąpieli płynnego cynku, poprzedzony fazą przygotowania wyrobów poprzez odtłuszczanie, trawienie i topnikowanie. Powlekanie cynkiem polega na wytworzeniu stopu żelaza z cynkiem, dzięki czemu powłoka jest trwała i odporna na działanie środowiska oraz uszkodzenia mechaniczne. Stop żelaza z cynkiem, nawet po uszkodzeniu powłoki, zabezpiecza wyrób przed korozją. Powłoki cynkowe obojętne dla środowiska mogą być stosowane w każdych warunkach, za wyjątkiem kwaśnych i silnie alkalicznych.

  Do cynkowania najkorzystniejsze są kraty z lekką rdzą, gdyż nie są przetłuszczone.

  Ocynkowane elementy ogrodzeń transportowane są do magazynu wyrobów gotowych lub do dalszej obróbki. Wieloetapowa produkcja ogrodzenia nie kończy się na ocynkowaniu. Elementy ogrodzeń poddawane są kolejnej obróbce – lakierowaniu. Ogrodzenia z racji przeznaczenia i usytuowania są bezpośrednio narażone na działanie warunków atmosferycznych. Zastosowany system duplex gwarantuje długotrwałą i skuteczną ochronę nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych, pozwala zabezpieczyć piękny wygląd, jak również eliminować koszty związane z ciągłym odnawianiem skorodowanych elementów. Firma Legipol posiada w pełni zautomatyzowaną, nowoczesną linię produkcyjną do powierzchniowej obróbki elementów ogrodzeń i ich malowania farbami proszkowymi. Linia do transportu detali pracuje na przenośnikach typu „Power+Free”. Lakierowane elementy mogą mieć do 15 metrów długości. Natomiast cała część aplikacyjna lakierni jest wyposażona w sprzęt szwajcarskiej firmy Ramseier Technologies (kabina malarska, zasilanie farbą proszkową w systemie pomp DDF, manipulatory, aplikacje tribo, sterowanie). - Pompy działają bezawaryjnie pomiędzy kolejnymi planowymi serwisami, przewidzianymi przy pracy dwuzmianowej raz na pół roku – mówi Andrzej Jelonek, właściciel firmy Tensor Consulting.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...