• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  ponad rok temu  22.04.2020, ~ Administrator   

  Po miesięcznej przerwie do pracy w odlewni wróciło 450 pracowników. Zakład ruszył w niepełnym wymiarze – na 25% mocy produkcyjnych. Stopniowy rozruch ma zabezpieczyć dostawy części niezbędnych do produkcji samochodów koncernu Volkswagen. Za tydzień, 27 kwietnia pracę wznowią fabryki samochodów w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni.

  Dr Thomas Kreuzinger-Janik, dyrektor Odlewni Volkswagen Poznań:

  – Produkcję komponentów wznawiamy w dobrze zorganizowany sposób. Zdrowie pracowników ma dla nas najwyższy priorytet, dlatego opracowaliśmy procedury bezpieczeństwa, które mają zapewnić możliwie najbezpieczniejszy powrót naszych pracowników do pracy. Pracę w odlewni zaczynamy kilka dni wcześniej aniżeli w fabrykach samochodów. Stopniowy rozruch odlewni ma zabezpieczyć dostawy części niezbędnych do produkcji samochodów różnych marek koncernu. W minionym tygodniu wznowiliśmy produkcję obudowy przekładni kierowniczej, w tym tygodniu ruszamy z produkcją odlewów grawitacyjnych, tj. głowic cylindrowych. Po miesięcznej przerwie do pracy w odlewni wróciło 450 pracowników, a zakład ruszył na 25 proc. mocy produkcyjnych. Widzę dużą motywację do pracy, jednocześnie cieszy mnie fakt, że nasze starania i wprowadzone środki prewencyjne zostały pozytywnie przyjęte przez naszych pracowników.

  Spółka stworzyła procedury zdrowotne, wzmacniające środki zapobiegawcze, a następnie wdrożyła je w poszczególnych obszarach działalności co ma umożliwić stopniowe i możliwie najbezpieczniejsze wznowienie produkcji. Wszystkie przewidziane działania dotyczą także firm zewnętrznych i dostawców pracujących na terenie zakładów VW.

  Mirosław Balcerek, Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy OM NSZZ Solidarność:

  – Do kwestii zdrowia pracowników podchodzimy bezkompromisowo. Razem z dyrekcją zakładu przeanalizowaliśmy wszystkie stanowiska produkcyjne i administracyjne, by wyeliminować ryzyka i przygotować zakład do ponownego, stopniowego rozruchu. Do nowych warunków dostosowaliśmy procesy produkcyjne, każdy z pracowników otrzyma ochronne maseczki oraz rękawiczki, wyeliminowaliśmy także miejsca, w których pracownicy poprzez dotyk i użycie przepustki, musieli np. rejestrować czas rozpoczęcia i zakończenie pracy. Stale także monitorujemy sytuację i weryfikujemy już wprowadzone działania.

  W pozostałych zakładach Volkswagen Poznań, w których powstają samochody dostawcze produkcja wznowiona zostanie za tydzień, 27 kwietnia. Rozruch następować będzie etapami, a wielkość produkcji uzależniona będzie od dostępności części, rozporządzeń administracyjnych, rozwoju sytuacji na rynkach zbytu i związanych z nią kalendarzy produkcyjnych.

  Zgodnie z ustaleniami zawartymi ze związkiem zawodowym OM NSZZ Solidarność Volkswagen Poznań 5 tygodni nieobecności, które były wynikiem wstrzymania produkcji były dla pracowników Volkswagen Poznań w 100% płatne. Także w następnych tygodniach stopniowego rozruchu pracownicy otrzymają swoje wynagrodzenie, pomimo tego że duża ich część pozostanie jeszcze w domach.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony