• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 3(41)/2006

  Aktualności i przegląd rynku

  Urządzenia Lakiernicze

  ponad rok temu  01.05.2006, ~ Administrator   

  Strona 1 z 3

  Firma TECHNICAL Sp. z o.o. z Nowa Sól jest krajowym producentem specjalizującym się w wykonywaniu oczyszczarek wirnikowych. Oczyszczarki produkowane są na podstawie dokumentacji konstrukcyjnej opracowywanej przez inżynierów TECHNICAL. Produkcja obejmuje oczyszczarki standardowe oraz oczyszczarki specjalistyczne i specjalne.

  Oczyszczarki standardowe

  Pod pojęciem oczyszczarek standardowych rozumie się oczyszczarki o szerokim zastosowaniu sklasyfikowane w grupach określających ich budowę i zasadę działania. Do oczyszczarek standardowych produkowanych przez TECHNICAL należą:

  Oczyszczarki wirnikowe stołowe OWS

  W oczyszczarce wirnikowej stołowej oczyszczany przedmiot ustawiany jest na obrotowym napędzanym mechanicznie stole. W większości oczyszczarek stół zamocowany jest do drzwi kabiny roboczej. Wprowadzenie do kabiny stołu wraz z przedmiotem powoduje jednocześnie zamknięcie kabiny. Program produkcyjny zawiera oczyszczarki o średnicy stołu od 900 do średnicy 2500 mm i nośności od 30 do 100 kN. Oczyszczarki stołowe wyposażone są od jednego do dwóch wirników rzutowych o mocy silników od 5,5 do 22 kW. Oczyszczarki te działają cyklicznie i służą do oczyszczania zróżnicowanego asortymentu produkowanego w średnich ilościach. Oczyszczane są też w nich niezbyt duże konstrukcje spawane. Większość oczyszczarek stołowych posiada zabudowane w tylnej części kabiny zespoły odciągu i filtracji powietrza. Odmianą oczyszczarek stołowych są oczyszczarki dwustołowe, gdzie kabina robocza wyposażona jest w dwoje drzwi ze stołami wprowadzanymi przemiennie do wnętrza kabiny. Zasada działania i rysunek konstrukcyjny oczyszczarki wirnikowej stołowej przedstawione są na rys. 1.

  2973.jpg

  Rys. 1. Zasada działania i rysunek konstrukcyjny oczyszczarki wirnikowej stołowej

  Oczyszczarki wirnikowe taśmowe OWT

  Oczyszczarka wirnikowa taśmowa (rys. 2) posiada perforowaną taśmę gumową tworzącą w przestrzeni roboczej nieckę, w której znajdują się oczyszczane przedmioty. Przesuwająca się taśma powoduje wzajemne intensywne przemieszczanie się przedmiotów w strudze śrutu emitowanej przez umieszczony nad niecką wirnik rzutowy. Oczyszczanie następuje w wyniku oddziaływania śrutu oraz wzajemnego ocierania przedmiotów. Przedmioty ładowane są do kabiny oczyszczarki mechanicznie za pomocą urządzenia załadowczego. Rozładunek odbywa się również mechanicznie poprzez zmianę kierunku przesuwu taśmy. Oferowane są oczyszczarki o wielkości załadunku 0,12 i 0,4 m3. Oczyszczarki wyposażone są w wirniki rzutowe o mocy napędu 7,5 i 11 kW. Oczyszczarki wirnikowe taśmowe przeznaczone są do oczyszczania przedmiotów małych i średnich, głównie: odlewów, odkuwek, elementów po obróbce cieplnej itp.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...