Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Antykorozja

  ponad rok temu  22.07.2019, ~ Administrator   

  Nowy piec cynkowniczy, w pełni zautomatyzowana trawialnia, która jest pierwszą i nadal unikatową instalacją w Polsce, wykorzystującą 100-letnie doświadczenie Grupy Seppeler – częstochowski zakład oddaje swym klientom niezawodny, opatentowany system zabezpieczania konstrukcji stalowych przed korozją.

  Po modernizacji linii produkcyjnej Seppeler Ocynkownia Śląsk w Częstochowie stała się najnowocześniejsza w Polsce. Wydarzenie uczczono hucznymi uroczystościami. Władze firmy zaprosiły swych kontrahentów, a podczas uroczystego otwarcia „zakładu nowej jakości” obecni byli przedstawiciele władz samorządowych Częstochowy.

  – Zmiany, które zaszły w naszym zakładzie, można porównać do metamorfozy, całkowitej transformacji: z gąsienicy w motyla – przybliżyła skalę inwestycji podczas uroczystej przemowy prezes zarządu Nina Seppeler. – Ta metamorfoza obejmowała nie tylko zmianę starego w nowe, ale również czegoś niepozornego w coś wspaniałego. Z poziomu tradycyjnej, przyziemnej techniki cynkowania niczym motyl wznosimy się na wyżyny techniki cyfrowej XXI wieku.

  Po modernizacji częstochowskiego zakładu procesy zabezpieczania, trawienia i topnikowania pozwalają na uzyskanie „równiejszych” i bardziej estetycznych powłok cynkowniczych na liniach technologicznych o wydajności 200 ton dziennie.

  Modernizacja częstochowskiego zakładu to także instalacja odzysku ciepła z pieca na potrzeby podgrzewania wanien procesowych czy suszarka czterostanowiskowa z dodatkowym zasilaniem gazowym. Bezpiecznie, ekologicznie i w trosce o indywidualizację palety usług. Jedną z najnowszych takich propozycji jest pasywacja – dekoracyjny wygląd powłok zapobiegający białej rdzy i gwarantujący błyszczący wygląd.

  – Wykończenie powierzchni w technologii cynklar stosujemy natychmiast po cynkowaniu – przybliża tajniki nowej usługi Krzysztof Demendecki, dyrektor Ocynkowni Śląsk Sp. z o.o. Zakład Częstochowa. – Dzięki tej operacji zyskuje również powłoka malarska, skoro pasywacja może być stosowana jako obróbka wstępna przed pokrywaniem proszkowym lub malowaniem na mokro, poprawiająca przyczepność powłoki farby.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony