Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Przygotowanie Powierzchni

  6 miesięcy temu  27.09.2018, ~ Administrator   

  Śrutownica z przenośnikiem rolkowym RT 15 firmy AGTOS do obróbki profili stalowych i blach.

  Śrutownica z przenośnikiem rolkowym RT 15 firmy AGTOS do obróbki profili stalowych i blach.

  Jakość powierzchni zyskuje na znaczeniu. Użytkownicy coraz częściej zwracają uwagę na koncepcje ekonomiczne i czynnik czasu podczas śrutowania. W zależności od stanu technicznego obróbka coraz częściej stosowanych dużych belek stalowych jest skomplikowana i czasochłonna. Firma AGTOS oferuje jako rozwiązanie wydajną śrutownicę z przenośnikiem rolkowym, która będzie prezentowana na stoisku targowym podczas targów EUROBLECH, 23-26 października 2018, Hanower (Niemcy), hala 13, stoisko B141.

  Szerokość przejścia wynosi 1500 mm. Dzięki temu śrutownica może obrabiać belki stalowe o szerokości do 1100 mm i wysokości do 420 mm. Rdza i zgorzelina są niezawodnie usuwane. Ponadto maszyna ta jest odpowiednia również do obróbki blach. Maksymalna szerokość blachy wynosi 1500 mm. W przypadku konieczności obróbki małych elementów dostępne są odpowiednie kosze siatkowe. Wystawiana na targach maszyna jest częścią serii, która jest oferowana w różnych wielkościach.

  Sposób pracy śrutownicy z przenośnikiem rolkowym

  Przedmioty obrabiane są doprowadzane do śrutownicy za pomocą przenośnika rolkowego. Przechodzą one przez próg przełączania usytuowany przed śluzą wejściową. Powoduje to automatyczne doprowadzenie ścierniwa do pracujących wysokowydajnych turbin. Dzięki temu śrutowanie odbywa się tylko wtedy, gdy obrabiane elementy znajdują się w strefie obróbki. Chroni to urządzenie przed zużyciem oraz oszczędza energię i ścierniwo.

  W celu uszczelnienia śluza wlotowa w górnej części wyposażona jest w łatwo wymienialne, odporne na ścieranie gumowe zasłony. Zpobiegają one wydostawaniu się ścierniwa i pyłu. Uszczelnienie od dołu wykonane jest z gumowych uszczelek lamelowych. Dopasowują się one do konturu obrabianych przedmiotów.

  Podczas przechodzenia przez właściwą komorę czyszczenia strumieniowego elementy są śrutowane równomiernie i dokładnie. W tym celu zaplanowano cztery wysokowydajne turbiny AGTOS o mocy do 22 kW. Charakteryzują się one wysoką wydajnością i długą żywotnością części zużywalnych. Gdy zachodzi potrzeba konserwacji można je wymienić stosunkowo szybko i łatwo.

  Po przejściu przez strefę śrutowania, obrabiane elementy docierają do zintegrowanego urządzenia szczotkowo-wydmuchującego. Usunięty z powierzchni obrabianych materiał ścierny jest doprowadzany z powrotem do obiegu ścierniwa. Jest on zbierany w zbiorniku pod maszyną, przesuwany ślimakiem i przenoszony przez przenośnik kubełkowy do górnej części maszyny.

  Tam gruboziarniste cząsteczki są odsiewane, a ze ścierniwa usuwane są podziarno i pył. Oczyszczony materiał ścierny jest odprowadzany z zasobnika ścierniwa do turbin za pomocą urządzeń dozujących.

  Do odpylania śrutownicy stosowany jest system filtrów nabojowych. Posiada on wentylator wytwarzający podciśnienie. Separator uderzeniowy i wkłady filtracyjne z odpowiednim medium oczyszczają odciągane powietrze, które po oczyszczeniu jest zwracane do hali fabrycznej. Dodatkowy filtr zapewnia podwójne bezpieczeństwo.

  Inne tematy na stoisku targowym

  Zespół targowy firmy AGTOS z przyjemnością udzieli również informacji na temat wariantów konstrukcyjnych i możliwości konserwacji wysokowydajnych turbin – najważniejszych podzespołów śrutownicy. Gwarantuje to długą żywotność, nawet w przypadku agresywnego ścierniwa. Na podstawie zrealizowanych zleceń zaprezentujemy przykłady i najlepsze rozwiązania obróbki strumieniowo-ściernej wszystkich detali.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony