Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 6(110)/2017

  Aktualności i przegląd rynku

  Lakiernictwo Proszkowe

  9 miesięcy temu  27.12.2017, ~ Administrator   

  II Sympozjum AKZONOBEL „Growing Stronger Together”

  Producent farb proszkowych Interpon firma AkzoNobel zaprosiła technologów z lakierni działających w Polsce na drugie swoje sympozjum. Do Polanicy Zdroju przyjechały osoby reprezentujące różne branże przemysłu, dla których organizatorzy przygotowali bogatą tematykę wykładów, a także możliwość wspólnej zabawy w miłej i przyjaznej atmosferze. 

  Sympozjum podzielone zostało na kilka bloków tematycznych: Automotive, Architecture, General Trade Coaters, Industrial and Consumer oraz E-Commerce. Każdej z tych części towarzyszyły warsztaty, podczas których indywidualnie można było poruszać interesujące uczestników tematy. 
  Na początku przedstawiono firmę, jej możliwości i osiągnięcia. – Jesteśmy największym globalnym producentem farb i powłok z główną siedzibą w Amsterdamie, w Holandii – prezentował Konrad Dobosz, Country Sales Manager Poland. – Jako jeden z głównych producentów chemikaliów do zastosowań specjalistycznych, zaopatrujemy branże przemysłowe na całym świecie w wysokiej jakości produkty, które są wykorzystywane w podstawowych dziedzinach życia. Działamy z myślą o przyszłości. Naszą pasję przenosimy na wdrażanie nowych idei i opracowywanie zrównoważonych technologii dla naszych klientów. Nasi pracownicy na całym świecie są zaangażowani w proces ciągłego doskonalenia i dostarczania klientom innowacyjnych rozwiązań. 
  AkzoNobel jest także największym producentem farb proszkowych na świecie sprzedawanych pod wspólną marką Interpon, co pozwala na dostarczanie tej samej stabilnej jakości farb do każdego klienta. Powłoki te produkowane są w 29 fabrykach rozsianych po całym świecie. Wyróżnić można cztery segmenty, do których dedykowane są farby proszkowe tego holenderskiego koncernu: architektura i infrastruktura, przemysł ogólny, transport i motoryzacja oraz dobra konsumenckie. 
  Po ogólnym wprowadzeniu poszczególni specjaliści z AkzoNobel prezentowali swoje wykłady. Mówiono więc m.in. o nowych, zaawansowanych technologiach stosowanych w motoryzacji i branży maszyn rolniczych (np. farbach zawierających inhibitory korozji, produktach niskotemperaturowych czy zastępujących chromowanie), seriach i nowych kolekcjach produktów architektonicznych, zasadach wieloletnich gwarancji powłok proszkowych na aluminium, optymalizacji procesu malowania proszkowego (co wpływa na jego jakość, efektywność i wydajność). Dokonano dokładnej analizy rozkładu temperatur w piecach do polimeryzacji powłok i wskazano na rozwiązania poprawy działania tych urządzeń. Wspomniano także o nowoczesnych narzędziach dla klientów w postaci sklepu e-commerce, w którym można nie tylko zamówić potrzebne farby, ale służy on jako baza danych i wiadomości o produktach oferowanych przez AkzoNobel, z której mogą korzystać m.in. klienci, dystrybutorzy, projektanci czy architekci. 
  Ciekawe wykłady oraz warsztaty, z których można było wynieść sporą dawkę wiedzy o procesach malowania proszkowego, to ważna część sympozjum, jednak możliwość bliższych kontaktów z klientami, rozmów, wymiany doświadczeń oraz okazja do wspólnej zabawy i integracji, to także ważne aspekty spotkania. Na to wszystko zwracali uwagę uczestnicy seminarium, chwaląc organizatora za dobre przygotowanie spotkania i licząc na kolejne w niedalekiej przyszłości. 
  – Sympozjum AkzoNobel, z punktu widzenia młodego inżyniera, było bardzo interesujące, rzeczowe i kształcące – mówi Joanna Karwowska z firmy Dovista Polska Sp. z o.o. – W mojej opinii najciekawszą częścią było przedstawienie zastosowań bogatej gamy produktów wykorzystywanych w wielu segmentach przemysłowych. Z kolei blok techniczny pokazał praktyczne interpretowanie wyników pieca do polimeryzacji. W interesujący sposób zostały przedstawione diagramy, które są bezsprzeczną skarbnicą wiedzy na temat produktów i procesu. Naturalnie wartością dodaną było poznanie osób z branży. Z pewnością można stwierdzić, że każdy znalazł coś dla siebie. 
  – Sympozjum oceniam pozytywnie – dodaje Tomasz Skrzypczak z firmy Electropoli Poland Sp. z o.o. – Tegoroczne spotkanie przedstawiło najnowsze technologie i trendy panujące w AkzoNobel. Dodatkowo dużym plusem była możliwość pogłębienia specjalistycznej wiedzy, wymiany poglądów i doświadczeń podczas warsztatów.        

  Grzegorz Petka
  grzegorz.petka@lakiernictwo.net

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  O farbach z pasją
  O farbach z pasją
  O farbach z pasją
  O farbach z pasją
  O farbach z pasją
  O farbach z pasją
  O farbach z pasją
  O farbach z pasją
  O farbach z pasją
  O farbach z pasją
  O farbach z pasją
  O farbach z pasją
  O farbach z pasją
  O farbach z pasją
  O farbach z pasją
  O farbach z pasją
  O farbach z pasją
  O farbach z pasją
  O farbach z pasją
  O farbach z pasją
  O farbach z pasją
  O farbach z pasją
  O farbach z pasją
  O farbach z pasją

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 6(110)/2017

  do góry strony