Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  2 miesiące temu  03.07.2018, ~ Administrator   

  W trakcie XXIII sprawozdawczo-wyborczego walnego zgromadzenia Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych nowym prezesem Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych wybrany został Zbigniew Barłóg, prezes zarządu firmy METALBARK sp. z o.o. sp. k.

  Zbigniew Barłóg jest prezesem zarządu firmy Metalbark sp. z o. o. sp. k. od 2010 roku. Pracę w firmie zaczynał w roku 1999 jako jej współwłaściciel. Pierwszy zakład produkcyjny METALBARK miał powierzchnię 200 m² i lokalny zasięg. Na przestrzeni lat firma rozwijała się zdobywając zlecenia zagraniczne i zwiększając swoje możliwości produkcyjne. Rok 1999 przyniósł rozbudowę zakładu w Nowej Wsi Wielkiej o halę o pow. 1600 m² i początek przyjmowania zleceń przekraczających 100 ton konstrukcji stalowych. W roku 2013 nastąpiło otwarcie nowej wytwórni o powierzchni 10 tys. m² w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym – wzrost mocy produkcyjnych zwiększył się o 1500 ton/miesiąc. Firma, jako jedna z nielicznych w kraju, wdrożyła w 2016 roku system zarządzania ERP, co czyni ją jedną z najnowocześniejszych w Polsce.

  W najbliższym sąsiedztwie firmy METALBARK, na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowego, powstała nowoczesna ocynkownia ogniowa – METALCYNK, której jednym z członków zarządu jest Zbigniew Barłóg. METALCYNK zajmuje obszar 4,8 ha. Cynkownia wyposażona jest w wannę o długości 19 m. Firma planuje zatrudnić około 100 osób. Docelowo METALBARK-METALCYNK tworzyć ma duży pod względem wydajności i logistyki kompleks produkcyjny.

  Zbigniew Barłóg jest również prezesem zarządu spółki Parking Polska, która zarządza m.in. parkingiem pod Blankami w Bydgoszczy – spektakularnym obiektem doskonale wpasowanym w klimat bydgoskiej starówki, który jest imponującym przykładem parkingu o konstrukcji stalowej. Ze względu na swoje walory estetyczne obiekt nagrodzony został licznymi wyróżnieniami, w tym tytułem “Konstrukcji Stalowej – Realizacji Roku” przyznawanym przez Polską Izbę Konstrukcji Stalowych.

  Zbigniew Barłóg ma 65 lat, w branży stalowej działa od ponad 45. Dużym wsparciem jest dla niego żona Barbara, która jako wiceprezes zarządu zajmuje się kontaktami z klientami zagranicznymi. Jego hobby to myślistwo.

  Źródło: www.piks.com.pl

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony