• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 4(60)/2009

    Aktualności i przegląd rynku

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.07.2009, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 1 z 2

    Jak usuwać powłoki lakiernicze?

    Wypalanie w piecach staje się nieatrakcyjne, zacofane i odchodzi

    w zapomnienie. Należy szukać alternatywnych metod usuwania powłok lakierniczych, które z ekonomicznego punktu widzenia przynoszą korzyści finansowe, a z punktu ekologii są akceptowane przez prawo i biznes.

    Wiele firm działających w branży obróbki powierzchni w Polsce stosuje technologie, które na zachodzie już dawno przestały mieć rację bytu. Przyczyny takiej sytuacji można doszukiwać się na przykład w polityce „oszczędności” i wzbranianiu się przed kosztami wynikającymi z inwestowania w nowe urządzenia i rozbudowę infrastruktury. Jednak, patrząc szerzej na problem, brak inwestycji jest przyczyną wzrastających kosztów. Przy starych technologiach pojawiają się bowiem dodatkowe, może nie zawsze bezpośrednio dotyczące przedsiębiorcy lub uszczuplające jego portfel w chwili ich stosowania, koszty społeczne, zniszczenia środowiska itp. Są to koszty, które za chwilę poniesie każdy, razem z firmą, przez którą one powstały. Często powodem zacofania technologicznego bywa także niewiedza lub przyzwyczajenie do „starego”. Sytuacja ta jednak nie jest globalna w skali kraju. Można znaleźć przedsiębiorców, którzy nadążają za nowoczesnymi technologiami i skutecznie wprowadzają je w praktykę. Cieszy również fakt, iż coraz popularniejsza staje się odpowiedzialność społeczna wśród polskich przedsiębiorstw.




    Elementy po oczyszczeniu.

    Jako przykład firmy, która stosuje ekologiczne metody usuwania powłok lakierniczych, można przedstawić Zakład Produkcyjno-Usługowy Skwari, który funkcjonuje od 2002 roku. Obecnie siedziba firmy znajduje się na północy kraju, niedaleko Chojnic, a w odpowiedzi na pojawiające się potrzeby konsumentów, właściciele rozważyli pomysł na otworzenie w przyszłym roku oddziału w pobliżu Śląska. Wiele firm rozbudowuje swoją infrastrukturę oraz rozwija technologie posiłkując się środkami z funduszy unijnych. W dobie dużej konkurencji na rynku wydaje się, że jest to jedno z najlepszych rozwiązań na zajęcie na nim dobrego miejsca i sprostaniu jego wymaganiom. Przedsiębiorstwo Skwari nie odbiega od tego wizerunku i korzystając ze środków Unii Europejskiej zakupuje nowe maszyny, rozbudowując tym samym swój park maszynowy i zwiększając moce produkcyjno-usługowe. Obecnie w swoich halach posiada śrutownię, myjkę wysokociśnieniową oraz dwa piece do pirolizy. I właśnie piece w nowej technologii są wyzwaniem dla popularnego jeszcze w Polsce wypalania w piecach węglowych różnych elementów wymagających usunięcia starych powłok.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...