• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 1(27)/2004

    Aktualności i przegląd rynku

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  01.01.2004, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 1 z 3

    Dziesięć powodów,

    dla których warto wybrać urządzenie "HERA"


    Kabina lakiernicza i susząca typ "HERA" stanowi całkowicie nowatorskie urządzenie zarówno ze względu na zastosowane w niej technologie, jak i procedury techniczne. Jako jedyna w europie uzyskała atest firmy Daimler Chrysler AG.

    W niniejszej prezentacji na pewno nie uda się w pełni Państwu przedstawić wielostronności i kompleksowości aspektów cieplno-fizycznych, charakteryzujących urządzenie "HERA" z punktu widzenia jego funkcjonalności. Jednak za konieczną uznaliśmy próbę sporządzenia zwięzłego przewodnika, zawierającego niektóre aspekty, które mogłyby stanowić inspirację dla użytkownika końcowego.

    Wszystkie informacje staraliśmy się zebrać pod hasłem: 10 Powodów, dla których należy wybrać urządzenie "HERA". Nadaliśmy im formę dziesięciu hipotetycznych pytań i odpowiedzi, które mają na celu prezentację nowatorstwa technologicznego, wydajności eksploatacyjnej i oszczędności. Ta forma prezentacji podkreśla te aspekty, które czynią urządzenie "HERA" kabiną przyszłości!!!

    1. Dlaczego HERA stanowi prawdziwą innowację w dziedzinie kabin lakierniczych?

    Kabina pracuje bez generatora gorącego powietrza. Ciepło, potrzebne podczas różnych faz technologicznych, wytwarzane jest wewnątrz kabiny. Dlatego też "HERA" nazywana jest kabiną endotermiczną.

    Powietrze potrzebne do różnych faz technologicznych, dostarcza jedyna jednostka zewnętrzna, zwana Centralą Uzdatniania Powietrza (C.T.A.)

    2. Skoro nie ma jednostki generatora z odpowiednią sekcją ogrzewania, w jaki sposób dochodzi do rozprowadzenia ciepła wewnątrz kabiny?

    Do rozprowadzenia ciepła wewnątrz kabiny dochodzi za pośrednictwem paneli promieniujących, umieszczonych na ścianach - profile rozgrzewają się i wypromieniowują ciepło. Panele wykonane są z materiałów nowoczesnych technologii: rozprowadzenie promieniowania osiąga się przy niskim zapotrzebowaniu na energię.

    3. Czy w oparciu o doświadczenia z lampami na podczerwień stwierdza się tak samo duże zużycie energii?

    Nie. Dzięki tej nowatorskiej technologii zainstalowana moc kabiny w fazie lakierowania lub suszenia jest niższa niż 35kW (HERA 60 i HERA 65) i 42kW (HERA 70).

    Zainstalowana moc obejmuje jednoczesne funkcjonowanie silnika, oświetlenia i paneli radiacyjnych w różnych fazach technologicznych. Zużycie energii jest o wiele niższe, niż zainstalowana moc.

    4. Czy można kontrolować temperaturę zarówno na źródle promieniowania, jak i na części poddanej obróbce?

    Za pomocą odpowiedniego oprzyrządowania, w które wyposażono urządzenie, temperaturę eksploatacyjną można doskonale kontrolować zarówno na panelu (tzn. na źródle generującym ciepło) za pomocą odpowiednich wbudowanych sond, jak też na przekroju, na którym znajduje się odpowiedni zdalny czujnik X - TRM, zwany "saponetta".

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...