• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 4(36)/2005

  Aktualności i przegląd rynku

  Urządzenia Lakiernicze

  ponad rok temu  01.07.2005, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

  Strona 3 z 4

  Przejdźmy natomiast do procesu przebiegającego w temperaturze cracking termicznego (około 750°), w wyniku prób przeprowadzonych przez firmę CEFLA Finishing: opracowano specjalny system rozkładu termicznego o nazwie TIF, o obniżonych kosztach eksploatacji i wpływie na środowisko znacznie mniej szkodliwym, niż procesy z użyciem katalizatora.

  Proces oczyszczania spalin, który proponuje CEFLA polega na termo-destrukcji substancji organicznych w komorze spalania, gdzie utrzymywana jest stała temperatura robocza powyżej 720°C.

  Strumień oczyszczanego powietrza przechodzi naprzemiennie i w ustalonym czasie przez dwa zbiorniki zawierające ceramiczne wypełnienie, które tworzą system zatrzymujący i odzyskujący magazynowaną energię termiczną. Innymi słowy ciepło, konieczne do ogrzania zanieczyszczonego powietrza aż do temperatury całkowitego utlenienia, jest "przesuwane" zamiennie pomiędzy dwoma wypełnieniami ceramicznymi, które umieszczono w zbiornikach (inwersja przepływu strumienia).

  Zanieczyszczenia obecne w powietrzu, zaczynają utleniać się od chwili osiągnięcia temperatury samozapalenia i oddają "gratis" porcję energii termicznej w zależności od jej ilości oraz wartości opałowej. Z tego właśnie powodu uzyskujemy znaczne zmniejszenie zużycia paliwa pomocniczego, aý do zera przy osiŕgnićciu koncentracji zanieczyszczajŕcej substancji okoůo 2 g/mł.

  Gazowy strumień, z zanieczyszczeniem organicznym już w fazie utleniania (a więc oczyszczania) przechodzi do komory spalania gdzie, w przypadku zbyt niskiej temperatury specjalny system dostarczy energię termiczną potrzebną do całkowitego przekształcenia obecnych substancji organicznych.

  Ogromną zaletą jest przede wszystkim ograniczenie zużycia paliwa pomocniczego: jest to uzależnione od stopnia zanieczyszczenia spalin i docelowo schodzi do zera, jak już wspomniano powyżej, sprawiając, iż sprawność cieplna instalacji przekracza 93% w związku z działaniem systemu odzysku ciepła na zasadzie bezpośredniej wymiany. Ponad to system gwarantuje znikomy wpływ na środowisko, związany z niepożądanymi produktami ubocznymi spalania (NOx cieplne i COx).

  Próby i pomiary wykonane przez różne niezależne, specjalistyczne laboratoria chemiczne wykazały, że emisja gazów wydalanych do atmosfery przez spalarnię TIF CEFLA zawiera pozostałości C.O.V. w ilości całkowitej mniejszej niż 2% w stosunku do ilości zanieczyszczeń na wejściu.

  Kluczowym punktem jest fakt, że oczyszczalnia, związana ściśle z fazami produkcji, w żaden sposób nie powinna wpływać na jakość gotowych wyrobów; w związku z tym najważniejszym okazuje się system kontroli strumienia wydalanych gazów.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...