Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Drewno

  Wyroby Lakiernicze

  4 miesiące temu  02.03.2020, ~ Administrator   

  Firma AkzoNobel Wood Coatings opracowała cztery palety kolorystyczne farb i lakierów dla wyrobów z drewna. Nazwano je Upcycle, Hybrid, Classical i Evolve. Wszystkie łączy odcień Tranquil Dawn (miętowa szarość), który został zaprezentowany jako Kolor Roku 2020 firmy AkzoNobel.

  Tranquil Dawn – delikatny odcień znajdujący się gdzieś pomiędzy zielonym, niebieskim a szarym, występuje we wszystkich czterech paletach kolorów stworzonych do wyrobów z drewna.

  Eksperci od koloru z działu Wood Coatings byli mocno zaangażowani i ściśle współpracowali z globalnym zespołem projektowym ds. kolorów AkzoNobel w celu opracowania modnych farb i lakierów dla klientów z różnych rynków. Jednym z głównych obszarów zainteresowania było przełożenie czterech powiązanych palet kolorów dla drewna na konkretne produkty.

  – Ujednolicony proces opracowywania kolorów i trendów we wszystkich oddziałach AkzoNobel zdecydowanie pomaga nam wprowadzać i wykorzystywać nasze własne historie dotyczące trendów barw na obsługiwanych przez nas rynkach – powiedział Rob Haley, kierownik ds. trendów kolorystycznych w dziale Wood Coatings. – Jesteśmy w stanie wykorzystać kolor roku i towarzyszące mu palety we wszystkich drewnianych segmentach mebli, podłóg i produktów budowlanych.

  – Tranquil Dawn doskonale oddaje nastrój 2020 roku – dodaje Heleen van Gent, szef Globalnego Centrum Estetyki AkzoNobel, która prowadzi coroczne badania trendów. – Kolor przypomina barwy porannego nieba i odzwierciedla nasze pragnienia, nasze najbardziej ludzkie cechy, które będą nam potrzebne w nowej dekadzie, do której wkraczamy.

  Praca z lakierami do drewnianych mebli, szafek i podłóg to sztuka, która wymaga staranności i uwagi. Ponieważ w przeciwieństwie do farby ściennej, która zwykle wymaga nałożenia koloru na białą powierzchnię w celu uzyskania 100-procentowego dopasowania, powłokę do drewna można nałożyć tak, aby ją zgrać z drewnianym podłożem. Dlatego firma AkzoNobel starannie opracowała różne wykończenia dla różnych produktów.

  – Najnowsza generacja społeczeństw poszukuje dynamicznych i świeżych trendów, takich jak mieszanie różnych stylów, czy starych rzeczy z nietradycyjnymi kolorami – dodaje Haley. – Chcemy umożliwić wszystkim wyrażenie swojej osobowości oraz pomóc w przekształceniu przestrzeni życiowej i środowiska pracy.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony