• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 5(61)/2009

  Aktualności i przegląd rynku

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.09.2009, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  Nowa kabina pozwala na szybkie i efektywne zmiany kolorów, a system wentylacyjny na większą kontrolę nawiewu powietrza

  Całkowicie zmodernizowana, automatyczna linia do malowania proszkowego funkcjonuje w firmie Best Poland - zakładzie produkującym okapy w Zabrzu. Jednym z nowatorskich rozwiązań było zamontowanie pojemnościowych nawiewników powietrza, których zadaniem jest kontrola napływu powietrza systemu wentylacji.

  Firma Best Poland funkcjonuje w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zajmuje się produkcją okapów kuchennych. Podstawowym atutem pozwalającymi osiągać wysoką jakość produktów są nowoczesne maszyny i urządzenia do obróbki blach, doświadczeni pracownicy oraz sprawdzeni dostawcy. Z oczywistych względów, najwyższa jakość wykończenia produktów jest jednym z najważniejszych priorytetów produkcyjnych zakładu. Miesiąc temu oddano do użytku zmodernizowaną lakiernię proszkową. W jej skład wchodzi nowa, w pełni zautomatyzowana kabina do szybkiej zmiany kolorów ColorMax Aero firmy Nordson. Kabina pozwala na szybkie i efektywne zmiany kolorów, co w przypadku dużego zużycia farb proszkowych (dochodzących do 20 ton miesięcznie), jest szalenie ważnym czynnikiem ekonomicznym.
  Pomieszczenie kabiny lakierniczej, przy ścianach zamontowano pojemnościowe nawiewniki powietrza.

  Nowy system aplikacji składa się z dziewięciu pistoletów Sure Coat zamocowanych na dwóch manipulatorach oraz jednym robocie (domalowanie). Dodatkowo dostępny jest również ręczny pistolet najnowszej generacji: Encore. Wszystkie pistolety automatyczne sterowane są za pomocą sterownika iControl. Odpowiada on także za ruch poziomy oraz pionowy manipulatorów, na których zamontowane są pistolety automatyczne. Zintegrowany sterownik reguluje także cyfrowo przepływem powietrza zasilającego pompy proszku oraz wartościami dotyczącymi elektrostatyki. Dzięki temu została znacznie zwiększona efektywność lakierowania.
  System lakierniczy wyposażony jest w automatyczny system wykrywania i gaszenia ognia - STS.

  - Ta nowoczesna technologia zapewnia również minimalne straty proszku wraz z maksymalizacją jego wykorzystania – mówi Rafał Klamka, manager sprzedaży, Nordson Polska. - Sterownik nadzoruje również pracą bramki fotooptycznej odpowiadającej zarówno za detekcję, jak i dokładne określenie wielkości malowanego elementu w kabinie. System wykrywa obecność detalu i jego rozmiary, a dzięki temu produkty lakierowane są według odpowiednich programów malowania.
  Wnętrze kabiny ColorMax Areo.  Ekran dotykowy zintegrowanego sterownika iControl.

  Komentarze (1)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik

  WYDANIE 5(61)/2009

  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne