• Reklama
  A1 multichem 21.11-31.01 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Zespół Wolfast Uniovi z Uniwersytetu w Oviedo (Hiszpania), zdecydował się zastosować Electrolight, Samochodowy Kolor Roku 2021 Axalta, globalnego dostawcy lakierów ciekłych i proszkowych, na swoim nowatorskim elektrycznym motocyklu prototypowym tworzonym na potrzeby konkursu VI MotoStudent International Competition. Zespół Wolfast Uniovi po raz pierwszy rywalizuje w kategorii MotoStudent Electric, w której studenci opracowują, projektują i konstruują motocykle o napędzie w 100% elektrycznym.

  – To nie przypadek, że ta utalentowana grupa studentów inżynierii wybrała ElectroLight jako kolor ich pierwszego elektrycznego motocykla – mówi Elke Dirks, Axalta OEM Colour Designer na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. – Powstał on z myślą o przyszłym rozwoju technologicznym i pojazdach autonomicznych. Wyróżnia się zarówno pod względem trendów rynkowych, jak i technologii. Z przyjemnością dostarczyliśmy studentom najnowszy lakier wodorozcieńczalny w Samochodowym Kolorze Roku 2021 do tego nowatorskiego e-motocykla.

  Axalta od sześciu lat dostarcza lakiery oraz wsparcie techniczne zespołom inżynieryjnym Uniwersytetu w Oviedo. W tym roku elektryczny motocykl został polakierowany wysokiej jakości produktami Standox, globalnej marki renowacyjnej firmy Axalta. Standox wspiera studentów biorących udział w konkursie MotoStudent International Competition. W ramach konkursu zespoły tworzą prototypowe motocykle w jednej z dwóch kategorii: MotoStudent Petrol (benzynowe) i MotoStudent Electric (elektryczne).

  Wspieranie studentów i ich ambicji wyścigowych to tylko jeden ze sposobów, w jaki Axalta pomaga studentom tworzyć nowatorskie projekty oraz wykorzystywać nowo nabyte umiejętności do rozwoju innowacyjnych rozwiązań technicznych, naukowych i inżynieryjnych. W ramach programu Axalta Bright Futures firma nawiązuje długofalową współpracę ze studentami, aby zachęcać ich do zgłębiania przedmiotów ścisłych i technicznych.

  – Jesteśmy niezwykle wdzięczni firmie Axalta za współpracę – mówi Álvaro Noriega González, profesor na Uniwersytecie w Oviedo i dyrektor zespołu. – Do realizacji tak złożonego projektu studenci potrzebują dostępu do nowatorskich rozwiązań, specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, którymi dysponuje Axalta. ElectroLight to kolor wprost idealny dla nas! Jest unikalny i wyjątkowy – co jest dla nas ważne, ale również został zaprojektowany z myślą o technologii detekcji pojazdów. A nam zależało na testowaniu nowych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo jazdy motocyklem.

  Finał konkursu MotoStudent International Competition odbędzie się w dniach 15–18 lipca 2021 r. na torze MotorLand Aragón Circuit w Hiszpanii.

  Więcej informacji na temat firmy Axalty oraz jej Samochodowego Koloru Roku 2021 na stronie www.axalta.com/color.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...