• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  22.02.2021, ~ Administrator   

  Nowa powłoka przeciwporostowa FASTAR firmy Nippon Paint Marine Coatings jednocześnie chroni kadłub i zmniejsza zużycie paliwa.

  Nowa powłoka przeciwporostowa FASTAR firmy Nippon Paint Marine Coatings jednocześnie chroni kadłub i zmniejsza zużycie paliwa.

  Nippon Paint Marine Coatings wprowadza na rynek FASTAR – pierwszą farbę przeciwporostową jednocześnie odpychającą i zatrzymującą wodę w swojej strukturze.

  Wzrost temperatury wód i roli żeglugi morskiej w handlu międzynarodowym sprawia, że kwestia odpowiedniego zabezpieczenia kadłubów statków przed namnażaniem się porostów nabiera jeszcze istotniejszego znaczenia. Nowe powłoki przeciwporostowe muszą przy tym nie tylko zapewniać doskonałą ochronę, ale także być przyjazne dla środowiska, tj. nie zawierać popularnych do niedawna biocydów. Dlatego ich producenci intensywnie pracują nad coraz bardziej innowacyjnymi recepturami maksymalizującymi korzyści ze stosowania powłoki.

  Wyczyn ten niewątpliwie udał się Nippon Paint Marine Coatings należącej do japońskiej grupy Nippon Paint. Jej nowa powłoka przeciwporostowa FASTAR nie tylko zapewnia o 50% mniejsze wymywanie środków przeciwporostowych w porównaniu z konwencjonalnymi powłokami, ale także jest w stanie gromadzić wodę, dzięki czemu zmniejsza opór podczas ruchu, co przekłada się na mniejsze (o ok. 8%) zużycie paliwa – wszystko dzięki zawartości nanostruktur wychwytujących wodę i specjalnej formulacji żywicy powoli uwalniającej środek przeciwporostowy.

  Owa hydrofobowa (wymywanie) i jednocześnie hydrofilowa (gromadzenie wody) struktura sprawia, że farba FASTAR jednocześnie zwiększa ochronę i wydajność statków. Ale nie tylko: dzięki właściwości samopolerowania niemal nie wymaga zabiegów konserwacyjnych.

  To już kolejna powłoka przeciwporostowa z serii LF-Sea firmy Nippon Paint Marine Coatings. Seria jest produkowana od 2008 r., a jej podwójna ekologiczność sprawiła, że w 2019 r. otrzymała nagrodę Ministra Środowiska Japonii.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata