• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 3(53)/2008

  Aktualności i przegląd rynku

  Technologie Lakiernicze

  ponad rok temu  01.05.2008, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 1 z 3

  Ekooczyszczanie sodą i kukurydzą strumieniowo-ciśnieniowe

  Czy można skutecznie czyścić zabrudzone powierzchnie sodą i kukurydzą? Okazuje się, że tak. Zastosowanie ekologicznego oczyszczania sodą i kukurydzą w technologii SodaBlastSystem z USA jest bardzo duże. Korzystać z niej mogą firmy z branż m.in.: przemysłowej, budowlanej, samochodowej, spożywczej, remontowej, drogowej, rolniczej.

  Soda Blast System (SBS) to amerykańska technologia, której twórcą jest Benny LeCompte. Stworzył on maszynę oczyszczającą, która wykorzystuje sodę i kukurydzę jako środek czyszczący w natrysku strumieniowym. Ciekawostką jest, że SBS nie pracuje na nadciśnienie, lecz na podciśnienie. Dzięki unikalnemu systemowi zaworów wyrzuca w pełni nienaruszone czyściwo z maszyny z maksymalną prędkością

  566282.jpg

  Zamknięta puszka została oczyszczona sodą. Mimo że jest pod ciśnieniem, to czyszczenie nie naruszyło jej struktury w jakikolwiek sposób i jest nadal w pełni szczelna.

  System SBS może być wykorzystywany wszędzie tam, gdzie występuje zabrudzenie na powierzchni. Poprzez wykorzystanie bezpiecznych dla środowiska czyściw, idealnie nadaje się do usuwania elementów, które przy tradycyjnych metodach są trudne do oczyszczenia. Soda i kukurydza po wykorzystaniu są łatwo usuwalne. Są to neutralne i bezpieczne czyściwa dla pracujących wokoło osób. Soda Blast System Polska to firma powstała dla wypełnienia luki po oczyszczaniu piaskowym, a także do stworzenia nowego rynku oczyszczania przemysłowego, na którym brak wydajnych i skutecznych technik oczyszczania nienaruszających oczyszczaną powierzchnię.

  Sodowanie

  Przy użyciu delikatnego i rozpuszczalnego w wodzie czyściwa eliminuje dla środowiska niebezpieczne substancje chemiczne. Jest w pełni bezpieczną metodą dla oczyszczanej powierzchni. W porównaniu do zwykłego piaskowania eliminuje zagrożenie zarysowania i zniszczenia oczyszczanego materiału. SBS umożliwia pełne oczyszczenie danego materiału, bez uszkadzania jego struktury. Czyściwem w tym procesie jest soda oczyszczona, nietoksyczna, neutralna dla środowiska i bezpieczna dla pokarmu oraz człowieka, a także w 100 proc. rozpuszczalna w wodzie.

  Oczyszczanie sodą, nazywane sodowaniem, to w praktyce wyrzucanie, już w maszynie rozpędzanych granulek sody na zewnątrz poprzez wąż ciśnieniowy na element oczyszczany. Samo usuwanie zanieczyszczenia następuje podczas “eksplozji” granulek sody w trakcie ich uderzania w czyszczoną powierzchnię. Ponieważ energia tego proces rozchodzi się, to powierzchnia zabrudzona, którą czyścimy jest nienaruszona - nietknięta. SodaBlastSystem to sposób na najbezpieczniejsze czyszczenie jakiegokolwiek materiału z zabrudzenia w bardzo krótkim czasie. Piaskowanie jest bardzo niszczącą metodą oczyszczania dla każdego materiału. Powoduje uszkodzenie nawet najtwardszych powierzchni. Po piaskowaniu metalu możemy się spodziewać zszorowanej powierzchni, z milionami rys i dziurek po uderzeniach drobin piasku. Standardowe techniki oczyszczania wymuszają mycie rozpuszczalnikami lub toksycznymi środkami, a następnie usunięcie farby/lakieru z powierzchni, co jest niebezpieczne dla osoby pracującej. Większość metod zajmuje wiele dni na przygotowanie i oczyszczenie. Całkowicie bezpieczna metoda SBS pozwala np. na prace renowacyjne przy samochodzie zająć jedynie 3 do 4 godzin. Efektywne usuwanie farby (bez niszczenia struktury metalu, szyby), gumy, chromu czy aluminium. SBS jest znakomite do oczyszczania delikatnych materiałów kompozytowych. Sodowanie jest znakomite do oczyszczania wszelkiego rodzaju delikatnego oprzyrządowania oraz powierzchni, eliminując piaskowanie, skrobanie, mycie czy wszelkie inne destrukcyjne metody oczyszczania wodą lub kwasami. SBS jest odpowiednie przy oczyszczaniu maszyn w przemyśle spożywczym. Jest ekologicznym czyściwem, nie wytwarza odoru, w pełni bezpieczne dla środowiska, bo w 100 proc. rozpuszczalne w wodzie, łatwe do uprzątnięcia po zużyciu, można także spłukiwać do studzienki.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...