Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.07.2019, ~ Administrator   

  Jotun ogłosił podpisanie memorandum o porozumieniu z największymi stoczniami na świecie w sprawie nowego typu farby morskiej, która zmniejsza emisję rozpuszczalników nawet o 90 procent.

  Podpisano porozumienie z Korean Hyundai Heavy Industries (HHI). Jest to punkt wyjścia do bliższej współpracy i wykorzystania nowego, innowacyjnego podkładu bezrozpuszczalnikowego. Warto wiedzieć, że podkłady stanowią 60-70 procent całkowitej ilości farby nałożonej na statek!

  Podpisanie porozumienia miało miejsce między prezesem firmy Jotun Odd Gleditch Jr. i dyrektorem generalnym HHI Ka Sam-Hyun. W ceremonii wziął udział także minister przemysłu Korei Południowej Yunmo Song.

   – Współpraca z Jotun pozwoli HHI, największej stoczni na świecie, móc sprostać nowym wymaganiom środowiskowym, które mają na celu zmniejszenie emisji rozpuszczalników – powiedział Sam-Hyun.

   – Jesteśmy oczywiście bardzo zadowoleni z porozumienia z największą stocznią na świecie, ale jeszcze bardziej jesteśmy zadowoleni z tego, że nasza innowacja przyczynia się do zmniejszenia wpływu na środowisko – dodał Morten Fon, dyrektor generalny Jotun.

  Jotun pracował nad sformułowaniem nowego typu farby morskiej od 13 lat. Zmniejszy ona emisję lotnych związków organicznych do powietrza z około 250 gramów na litr do zaledwie 9 gramów na litr. Dzięki temu stocznie zaoszczędzą setki milionów dolarów, unikając inwestycji w instalacje związane ze spalaniem lotnych związków organicznych, a przecież spalanie LZO prowadzi także do emisji CO2, więc ta innowacja zapewnia podwójną korzyść.

  – Podczas opracowywania tej farby przeprowadziliśmy badania w Korei i Norwegii, a po 13 latach możemy stwierdzić, że udało nam się opracować produkt, który redukuje emisję rozpuszczalników o ponad 90 procent – powiedział Erik Risberg, jeden z naukowców stojących za stworzeniem nowego typu farby. – Ponadto produkt daje lepszą ochronę przed korozją niż poprzednie systemy, co pomaga przedłużyć żywotność metalowych elementów i zmniejsza potrzebę konserwacji.

  Nowy produkt jest obecnie dostępny jedynie dla koreańskich stoczni oraz wybranych stoczniowców w Europie, którzy mają doświadczenie w stosowaniu jednowarstwowych podkładów wymagających starannych technik aplikacji.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 3
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony