Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  4 miesiące temu  11.06.2018, ~ Administrator   

  Andreas Gietl, po 2,5 roku spędzonych w Polsce, wraca do centrali BASF w Ludwigshafen, gdzie jako Senior Vice President przejmie odpowiedzialność za Management Consulting. Na stanowisku dyrektora zarządzającego BASF Polska z dniem 1 maja zastąpiła go Katarzyna Byczkowska.

  Lata 2015-2017 charakteryzował dynamiczny wzrost firmy, BASF w Polsce odnotował wzrost wartości sprzedaży netto do 865 mln euro. Okres ten charakteryzowały znaczące transakcje (przejęcie Chemetall) i inwestycje (rozpoczęcie rozbudowy fabryki katalizatorów w Środzie Śląskiej pod Wrocławiem). Firma obchodziła 150-lecie istnienia, lokalnie wspólnie z partnerami BASF Polska świętowała 25-lecie. Rozwinęła swoje zaangażowanie w obszarze zrównoważonego rozwoju oraz promowała innowacje i edukację w obszarze chemii.

  Katarzyna Byczkowska ostatnie pół roku spędziła w Wiedniu jako Head of Controlling and Projects na Europę Centralną. W latach 2013-2017 została oddelegowana do Barcelony, gdzie pełniła rolę Vice President, Sales & Regional Market Development Iberia. Wcześniej pełniła funkcje komercyjne w Ludwigshafen, w Niemczech (2006-2007) oraz w Warszawie, gdzie objęła stanowisko dyrektora handlowego EUC i Rosji (2008-2012). Katarzyna Byczkowska pracę w BASF rozpoczęła w 2005 roku w Wielkiej Brytanii jako kierownik sprzedaży na Europę Północną. Karierę zawodową rozpoczęła w Dow Chemical, gdzie przez 10 lat pracowała na różnych stanowiskach w Warszawie i Londynie. Ukończyła studia na Politechnice Wrocławskiej (magister inżynierii chemicznej) oraz studia MBA na Uniwersytecie w Calgary.

  Tagi: BASF,

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony