• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Aktualności i przegląd rynku

    Drewno

    ponad rok temu  19.05.2017, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

    Od około pięciu lat ICA jest członkiem grupy roboczej UNI/CT 022/GL 07 „Nawierzchnie do drewna (komitet wspólny Drewno/Meble)”, w której jest reprezentowana przez Francesco Cinquepalmi (manager ds. testów chemicznych/fizycznych w laboratorium badań i rozwoju), biorącego czynny udział w przeglądach i opracowaniu nowych norm branżowych.
    Brał on udział i przyczynił się, we współpracy z innymi przedstawicielami sektora oraz innymi producentami lakierów, do opracowania ważnej normy UNI dotyczącej powierzchniowej obróbki ochronnej parkietów.

    Rozmowa z Francesco Cinquepalmi. 

    - W jaki sposób ICA przyczyniła się do opracowania UNI 11622-1:2016?
    - Działania ICA były bardzo ważne, zarówno z punktu widzenia wykonanych testów, jak i zastosowania nowoczesnych narzędzi.

    - Czego konkretnie dotyczy norma?
    - Norma UNI 11622-1:2016 dotyczy „Podłóg drewnianych i/lub na bazie drewna do zastosowań wewnętrznych – Powierzchniowa obróbka ochronna - Część 1: Minimalne wymagania dla cykli lakierniczych” i określa minimalne wymagania dla powierzchniowej obróbki ochronnej podłóg drewnianych i/lub na bazie drewna oraz podobnych pokryć, jak powierzchnie użytkowe schodów drewnianych, do zastosowań wewnętrznych, jak również tryb i kryteria weryfikacji wydajności cyklu lakierniczego stosowanego na znormalizowanej powierzchni.

    - Dla kogo jest przeznaczona?
    - Norma UNI 11622-1: 2016 została opracowana specjalnie dla etapu produkcji wyrobów chroniących powierzchnię i odnośnych cykli lakierniczych i ma zastosowanie do produktów i cykli lakierniczych tworzących ciągłą i jednolitą powłokę na powierzchni, na której są rozprowadzane. Dokument jest częścią serii norm dla producentów lakierów do podłóg drewnianych i ma na celu umożliwienie klasyfikacji gotowego produktu.

    - Jakie korzyści przedstawia dla producentów parkietu?
    - Dzięki tej normie producenci parkietu dysponują dodatkowym narzędziem do sprawdzania wydajności własnych produktów i stosowanych cykli lakierniczych.

    Źródło: ICA Group

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...