• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  11.06.2021, ~ Administrator   

  W tym roku nagroda GREEN4SEA w kategorii Technologia powędrowała do Nippon Paint Marine Coatings za powłokę antyporostową Aquaterras.

  W tym roku nagroda GREEN4SEA w kategorii Technologia powędrowała do Nippon Paint Marine Coatings za powłokę antyporostową Aquaterras.

  Nippon Paint Marine Coatings – część holdingu Nippon Paint – otrzymał nagrodę GREEN4SEA przyznawaną co roku firmom przyczyniającym się do ochrony środowiska morskiego.

  Nagroda GREEN4SEA przyznawana jest od 2016 r. przez SAFETY4SEA – europejską organizację non-profit zajmującą się wspieraniem działań ekologicznych, edukacją oraz promowaniem świadomości ekologicznej w zakresie ochrony akwenów morskich. Zwycięzcy wyłaniani są w siedmiu kategoriach, w tym Technologia, Czysty Transport oraz Zrównoważony Rozwój. Laureat każdej z nich wybierany jest w głosowaniu internetowym spośród pięciu kandydatów, którzy w ostatnim czasie w istotny sposób przyczynili się do ochrony środowiska morskiego.

  Po raz pierwszy w historii nagroda GREEN4SEA powędrowała do firmy z Japonii – Nippon Paint Marine Coatings należącej do holdingu Nippon Paint. Uznanie jury wzbudziła jej powłoka Aquaterras – farba przeciwporostowa do stosowania na kadłubach statków niezawierająca biocydów. Dzięki unikalnej mikrostrukturze o właściwościach hydrofilowych i hydrofobowych powłoka z jednej strony zabezpiecza kadłub przed przywieraniem i rozwojem organizmów morskich, a z drugiej zmniejsza tarcie, a tym samym i zużycie paliwa – i to nawet do 10%.

  – Celem całej naszej grupy jest wnoszenie pozytywnego wkładu w rozwój świata przez łączenie mocy nauki z siłą wyobraźni. Hasło to odzwierciedla nasze zaangażowanie w czynienie naszego otoczenia lepszym i bardziej zrównoważonym. W kolejnych latach zamierzamy nadal podążać tą drogą, rozwijając ekologiczne, a jednocześnie nowatorskie technologie – komentuje Seiichiro Shirahata, prezes Nippon Paint Marine Coatings.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata