• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Aktualności i przegląd rynku

    Technologie Lakiernicze

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  08.10.2018, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    W nowym zakładzie firmy Sokon Industry Group w Chongqing, będą produkowane samochody elektryczne przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Po raz pierwszy w Chinach zostanie wykorzystany niezwykle mobilny siedmioosiowy robot malarski EcoRP E043i z nowej generacji robotów Dürr. Robot może w pełni i elastycznie malować korpusy elektrycznych pojazdów o różnej wielkości i to bez wcześniej wymaganej szyny suwnej. Kompletna lakiernia zbudowana z firmą Dürr obejmuje również system oczyszczania powietrza Ecopure wyposażony w odzysk ciepła. Zatem nowy zakład wyznaczy również standardy w zakresie kontroli czystości powietrza.

    Firma Sokon dynamicznie promuje rozwój mobilności elektrycznej na terenie swojego nowego zakładu w Chongqing. Sama technologia produkcji również jest pionierska. Po raz pierwszy w chińskiej fabryce samochodów zostanie użyty robot malarski trzeciej generacji od firmy Dürr. Robot EcoRP E043i ma siedem osi obrotowych, dzięki czemu jest znacznie bardziej mobilny, niż poprzednie roboty malarskie z sześcioma osiami. Dodatkowe połączenie rozszerza obszar roboczy robota, dzięki czemu z łatwością maluje wnętrza obiektów o trudno dostępnych obszarach. Do tej pory roboty malarskie często poruszały się po poziomych szynach, natomiast EcoRP E043i już ich nie potrzebuje, ze względu na zastosowanie wysokiej mobilności 7-osiowej kinematyki, co znacznie zmniejsza koszty inwestycji i konserwacji w kabinie lakierniczej, a także umożliwia lepszy widok wnętrza kabin.

    W Sokon na liniach podkładowych, nawierzchniowych i bezbarwnych do malowania wnętrz i na zewnątrz stosuje się w sumie 60 robotów Ecopaint z najnowszej generacji. Oprócz 36 robotów malarskich EcoRP E043i, firma Dürr dodatkowo wysyła do Chin 16 robotów SCARA i modeli sześcioosiowych do otwierania drzwi oraz masek samochodowych. Ponadto Dürr dostarcza roboty i technologię aplikacji stacji uszczelniających. Materiały uszczelniające i izolacyjne będą nakładane na korpusy przez 20 robotów z serii EcoRSi.

    Kolejna generacja robotów Dürr ma budowę modułową. Oznacza to, że mogą być stosowane zarówno do malowania, jak i do otwierania masek. Koncepcja modułowa została zastosowana w kinematyce sześciu oraz siedmiu osi. Jedyną różnicą pomiędzy dostępnymi wariantami jest dodatkowa oś obrotu w ramieniu głównym. Poza tym uniwersalne komponenty upraszczają zarządzanie częściami zamiennymi, oszczędza to koszty magazynowania i ułatwia konserwację robotów. Technologia sterowania robotami do nakładania farb i materiałów o wysokiej lepkości jest również uniwersalna. Modułowa konstrukcja szaf sterowniczych umożliwia klientom optymalną konfigurację dla danego procesu aplikacji do stacji lakierowania lub uszczelniania.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...