• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  miesiąc temu  19.10.2022, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Zaawansowana działalność uczelni wyższych i ośrodków badawczych prowadzi do innowacji technologicznych. Współpraca na linii nauka - biznes to podstawa rozwoju wszystkich gałęzi przemysłu. Targi ITM INDUSTRY EUROPE są idealnym miejscem spotkań i okazją do zacieśniania więzów tych dwóch, przenikających się światów.

  Polski rynek badań i rozwoju jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2020 roku nakłady krajowe na działalność badawczą i rozwojową (B+R) wyniosły 32,4 mld złotych. To o 7 procent więcej niż rok wcześniej. Jednak Polska pod względem wydatków znajduje się poniżej średniej unijnej. W 2020 roku na badania i rozwój przeznaczono 1,4 proc. PKB. Co jest budujące - prawie połowa z tych wydatków została przekazana na badania i rozwój w naukach inżynieryjnych i technicznych.

  Osiągnięcia naukowe na targach i technologiczne start-upy

  - Analiza dostępnych danych jasno pokazuje potencjał współpracy uczelni i ośrodków badawczych z przedsiębiorcami. Na targach ITM INDUSTRY EUROPE od lat rozwijamy salon NAUKI DLA GOSPODARKI. Widzimy w tym projekcie ogromny potencjał. Rozwój przemysłu nie byłby możliwy bez wsparcia nauki. Współpraca liderów branży z czołowymi uczelniami i ośrodkami badawczymi ma niewątpliwy wpływ na dynamikę zmian zachodzących w nowoczesnych technologiach. Salon NAUKA DLA GOSPODARKI to szczególne miejsce na styku nauki i biznesu. Zachęcamy wszystkie uczelnie, instytuty i ośrodki badawcze do współpracy –zachęca Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

  W najbliższej edycji targów ITM zaplanowano znaczne rozszerzenie oferty uczelni wyższych oraz ośrodków badawczo-rozwojowych. Organizatorzy zapowiadają także rozwój strefy startup-ów. Gospodarzem tej innowacyjnej przestrzeni w 2022 r. był Krakowski Park Technologiczny, który łączy liderów przemysłu z innowacyjnymi startupami aby wspólnie optymalizować wszystkie obszary ich działalności. Do tej pory KPT przeprowadził blisko sto procesów akceleracji. Debiut startup-owej przestrzeni na targach ITM został bardzo dobrze oceniony.

  - Widzimy, że poziom specjalizacji startup-ów wyraźnie rośnie. To zespoły, które uważnie śledzą trendy i wsłuchując się w potrzeby rynku, z otwartością podchodząc do biznesu. Angażują się w proces akceleracyjny i dostrzegają w nim rzeczywistą szansę na zbudowanie swojej rynkowej przewagi. Mogę zapewnić, że przestrzenie targowe dla takich inicjatyw są zawsze otwarte – podkreśla A. Lemańska-Kramer.

  Automatyzacja i AI w przemyśle

  Przemysł ery cyfrowej - to od kilku lat motto targów ITM INDUSTRY EUROPE. Nowoczesne przedsiębiorstwa żeby nie zostać w tyle za konkurencją muszą inwestować w cyfryzację i automatyzację procesów produkcyjnych. Nadszedł czas dużej dostępności tych rozwiązań zarówno dla dużych jak i mniejszych firm. Są wdrażane programy wsparcia przedsiębiorców w zakresie automatyzacji, pakiety dofinansowań oraz specjalne granty. To przekłada się na intensywny postęp technologii. Widać go wyraźnie na stoiskach firm, które by pokazać swoje nowości od lat wybierają targi ITM INDUSTRY EUROPE. Wśród wystawców najbliższej edycji nie zabraknie liderów branży, producentów nowoczesnych maszyn, robotów i rozwiązań wspomagających rozwój przemysłu 4.0.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...