• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Aktualności i przegląd rynku

  Cudowny Beż – odcień inspirowany ciepłymi tonami przyrody – to Kolor Roku 2023 AkzoNobel. Jego radosny blask łączy nas z naturą, dając poczucie energii i optymizmu. Kolor ten znajdzie się również w palecie barw powłok przemysłowych.

  Szeroko zakrojone badania przeprowadzone przez zespół ekspertów ds. kolorów farb i powłok AkzoNobel oraz międzynarodowych specjalistów ds. wzornictwa wykazały, że w centrum bieżących globalnych trendów społecznych, wzorniczych i konsumenckich znajduje się natura. Ludzie szukają wsparcia, połączenia, inspiracji i równowagi we współczesnym świecie. W tym celu sięgają do cudów świata przyrody.

  – Cudowny Beż przemawia do nas w języku, który instynktownie rozumiemy – mówi Heleen van Gent, dyrektor kreatywna w Global Aesthetic Center AkzoNobel. – Przyroda jest tym, co nas inspiruje i sprawia, że czujemy się lepiej w naszym życiu i w naszych domach. Dlatego po raz pierwszy od 20 lat cała nasza paleta kolorystyczna inspirowana jest rytmami natury.

  Wokół Cudownego Beżu zaprojektowane zostały również cztery dekoracyjne palety kolorów farb: Kolory Natchnienia (inspirowane odcieniami lasu), Kolory Energii (barwy wspaniałej, kwiecistej łąki), Kolory Naturalne (odzwierciedlające różnorodność plonów ziemi) i Kolory Rytmu (przywodzące na myśl wybrzeże). Palety ułatwią konsumentom stworzenie wyjątkowych i spersonalizowany wnętrz, które będą miały ponadczasowy oraz modny wygląd.

  Kolor Roku to iskra inspiracji, która zapoczątkowuje także długoterminową współpracę AkzoNobel z klientami z branży powłok przemysłowych. Modne kolory, tekstury i efekty specjalne zostały zaprojektowane dla rynku lotniczego, motoryzacyjnego, elektroniki użytkowej, mebli metalowych, oświetlenia, szafek, podłóg, produktów budowlanych i architektury, a także farb dekoracyjnych. Korzystając z innowacyjnych narzędzi cyfrowych, takich jak aplikacja AkzoNobel Design, eksperci ds. powłok i klienci wspólnie tworzą najlepsze wykończenie dla swoich produktów.

  – Nasze spostrzeżenia badawcze są nieocenione również dla klientów przemysłowych, poszukujących idealnego wykończenia – mówi Michael Friede, dyrektor ds. operacyjnych Performance Coatings. – Opracowujemy oferty dostosowane do potrzeb rynku w oparciu o badania kolorów i materiałów oraz analizę rynku. Jestem szczególnie podekscytowany, że mogę podzielić się z naszymi klientami tą odważną, inspirowaną naturą historią kolorystyczną. To jest to, o co nam chodzi: People. Planet. Paint.

  Nadchodzący rok to szczególnie ważny czas dla Global Aesthetic Center AkzoNobel. Centrum świętuje bowiem 20-lecie wybierania Koloru Roku wraz z towarzyszącymi mu paletami, które ułatwiają konsumentom oraz klientom biznesowym na całym świecie podążanie za aktualnymi trendami. W 2023 r. Global Aesthetic Center będzie obchodziło też inny okrągły jubileusz – 30-lecie projektowania kolorów i wyznaczania kierunku artystycznego całej firmy.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...