• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 5(49)/2007

  Aktualności i przegląd rynku

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.09.2007, ~ Administrator   

  W październiku 2007 roku w Maszdrol w miejscowości Książki prezentowane było urządzenie do natrysku elektrostatycznego firmy Kremlin. W przedsiębiorstwie tym produkuje się ramy do pługów, elementy do maszyn rolniczych oraz wały do agregatów uprawowych. Jednakże naszą uwagę zwróciła produkowana tutaj sauna ogrodowa oraz inne wyroby z drewna. Co ciekawe odbiorcami tego rodzaju produktów są przede wszystkim Niemcy. A cała produkcja skierowana jest głównie na eksport.

  Czopiarka.  Firma MASZDROL działa na rynku od 1996 r. i zajmuje się produkcją wyrobów z metalu i litego drewna. Wśród jej produktów spotykamy także gięte i kute elementy metalowe w połączeniu z elementami z litego drewna lub szkła – są to meble ogrodowe i wyposażenia wnętrz. Proces produkcji składa sie na spawanie w osłonie gazów, obróbkę wiórową drewna, plastyczną oraz malowanie.

  Stolarnia.

  Obróbka desek.

  Szlifierka.  Elementy saun ogrodowych wykonane są z modrzewia. Przedsiębiorstwo zdecydowało się na takie drewno ze względu na szczególne jego właściwości. Modrzew zawiera naturalne garbniki, dzięki którym jest wystarczająco zakonserwowany i nie wymaga zabezpieczania lakierami lub bejcami. Jedynie spód wyrobu zabezpieczany jest, ze względu na styczność z ziemią, impregnowany. Modrzew zakupowany jest z Toruńskich Zakładów Drewna.

  Przygotowanie do malowania elementów do agregatów uprawowych przedsiewnych.

  Połączone elementy.

  Obecnie stosowana aplikacja wraz z pompą.  Produkowane w firmie MASZDROL sauny wyposażane są w piece, 3 ławki oraz schody, Sauny mają pojemność 3 metry sześcienne. Belki, z których są one zbudowane, łączone są na czopiarce, jak przedstawiono na zdjęciu. Używa się tutaj standardowych urządzeń stosowanych przy obróbce drewna.

  Zaimpregnowane spody sauny maja styczność z ziemią.

  Sauna ogrodowa.

  Inne wyroby.  Pozostałe produkty wykonane z drewna wykańczane są bejcami, woskami lub lakierami. Stosuje się tutaj wosk Sopur, drewnochrony marki Polifarb Cieszyn, oraz bejce Nobiles. Elementy metalowe pokrywane są farbami poliuretanowymi Tikkurilla przy użyciu urządzeń firmy Kremlin (zdjęcie nr...).  (juc)

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...