• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 1(51)/2008

    Aktualności i przegląd rynku

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.01.2008, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 2


    Dla optymalnej aplikacji farby zasadnicze znaczenie ma równomierny rozkład przepływu powietrza we wnętrzu kabiny. Normy konstrukcyjne i bezpieczeństwa określają średnią prędkość ruchu powietrza w otworach kabiny automatycznej tego typu na 0,7 m/s. Kabina Super Cube posiada 2 usytuowane wzdłużnie kanały ich szczeliny znajdują się na styku podłogi i ścian kabiny, odległość od dolnych pistoletów automatycznych jest więc zdecydowanie większa niż w przypadku, gdy szczelina kanału znajduje jest w osi kabiny. W kabinie Super Cube ruch powietrza w obszarze, w którym działają pistolety automatyczne jest równomierny, farba aplikowana z najniżej usytuowanych pistoletów nie trafia w nadmiernym stopniu do odciągu. Ma to oczywiste przełożenie na rozrzut grubości powłoki na pokrywanych detalach.





    Podłoga kabiny.



    Geometria kanałów i ich okrągły przekrój umożliwia ich skuteczne automatyczne czyszczenie. Nie ma konieczności zmniejszającego skuteczność wentylację otwierania osłon kanałów lub ręcznego czyszczenia ich wnętrza jak w przypadku kanałów o kwadratowym lub prostokątnym przekroju. Podłoga kabiny jest miejscem, gdzie gromadzi się najwięcej farby. Odmuchiwana sekcyjnie podłoga kabiny minimalizuje pozostałości farby w kabinie. Jako, że farba grawitacyjnie opada, podłoga jest tą częścią, gdzie tej farby zbiera sie najwięcej, w związku z czym skuteczne odmuchiwanie podłogi kabiny eliminuje konieczność jej czyszczenia i zwiększa stabilność całego procesu, z uwagi na to, że farba trafia w sposób ciągły do obiegu.





    Kabina Super Cube firmy Wagner.



    Urządzenia aplikacyjne kabiny to 14 najnowszej konstrukcji pistoletów automatycznych PEA C 4 Hi Coat. W najnowszym typie pistoletów została zoptymalizowana kinetyka aplikowanej farby. Pistolety PEA C4 pozwalają na aplikację z mniejszej odległości zwiększając zdolność penetracji zagłębień i równomierność rozkładu grubości powłoki. - W ciągu ośmiu godzin następuje od czterech do ośmiu zmian koloru, zdarza się, że zmian kolorów jest jednak więcej - mówi Artur Kaspera, kierownik produkcji. - Elementy przed procesem nakładania powłok proszkowych przechodzą przez przygotowanie powierzchni, gdzie zainstalowano, wyprodukowane przez firmę Adal, automatyczne przenośniki portalowe.



    Podsumowując, linia odpowiada najnowszemu stanowi techniki i jest jedną z najnowocześniejszych instalacji w kraju. Założone przez Aluprof parametry jakościowe powłoki zostały osiągnięte praktycznie natychmiast po uruchomieniu linii.



    Grzegorz Petka

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...